18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koszmar na cmentarzu

Krzyż zaatakował dziewczynkę. 5-letnia Marysia walczy o życie

24.06.2021  18:30
Betonowy krzyż spadł na 5-latkę
Betonowy krzyż spadł na 5-latkę Fot: Artur Szczepanski/REPORTER

Pięcioletnia Marysia przeżyła tragiczny wypadek podczas wizyty na cmentarzu.  Gdy stała przy jednym z grobów upadł na nią betonowy fragment nagrobka. Dziewczynka przeszła skomplikowaną operację, a teraz walczy o powrót do zdrowia.

Marysia wybrała się z rodziną na cmentarz, by odwiedzić grób swojego brata. 16-latek zmarł rok temu z powodu tętniaka, o którego istnieniu nie miał pojęcia. Gdy 5-latka stała przy grobach nagle runął na nią 20-kilogramowy fragment nagrobka wraz z krzyżem.

Nie mieliśmy nawet czasu zareagować… Cały ciężar nagrobka przygniótł głowę Marysi. Córka momentalnie straciła przytomność.

Rodzice momentalnie wezwali pogotowie i rozpoczęli walkę o życie Marysi. Wkrótce do szpitala zabrał ją śmigłowiec LPR.

Fragment nagrobka spadł na 5-latkę

Operacja ratująca życie dziewczynki zakończyła się pomyślnie. 5-latka odzyskała świadomość i oddycha samodzielnie, lecz pełen powrót do zdrowia będzie wymagał czasu.

Marysia ma uszkodzony słuch. Ponadto obrażenia głowy okazały się na tyle poważne, że mogą skutkować wystąpieniem napadów padaczkowych - mówi mama Marysi.

Niestety, jak na razie dziewczynka nie odzyskała także mowy. W powrocie do zdrowia ma pomóc rehabilitacja, jednak jej cena okazała się ogromna. Koszty 4-miesięcznego leczenia wyniosą ponad 110 tysięcy złotych.

Fundacja Votum zorganizowała zbiórkę na leczenie Marysi. Datki można składać pod adresem www.siepomaga.pl/maria-mucha. Do tej pory udało się uzbierać prawie 90 tysięcy złotych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej