18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Diabeł w sutannie

Ksiądz Jacek M. skazany. Pogrąży Kościół na amen?

13.09.2021  17:50
Ksiądz Jacek M. skazany. Kościół pozwalał na nienawiść, zapadł wyrok
Ksiądz Jacek M. skazany. Kościół pozwalał na nienawiść, zapadł wyrok Fot: Magdalena Pasiewicz/East News

Taki duży taki mały może świętym być. Taki gruby taki chudy może świętym być… ale były ksiądz Jacek M. jest wyjątkiem i na 100% świętym nie zostanie. Sporo nagrzeszył i sąd we Wrocławiu wydał wyrok. Czy okazał się diabłem w sutannie?

Polski Kościół zaczyna przypominać organizację przestępczą rodem z filmów? Nie dość, że puchnie od bogactwa, kryje pedofilów w sutannach, to jeszcze są wśród duchownych takie ancymonki jak były ksiądz Jacek M., który właśnie usłyszał wyrok. Wrocławski sąd skazał go na rok ograniczenia wolności poprzez nieodpłatne wykonywanie prac na cele społeczne za znieważanie i nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych wobec osób narodowości żydowskiej i ukraińskiej, a także wobec muzułmanów. Ex-duchowny będzie wykonywał kontrolowane prace społeczne w wymiarze 30 godzin w miesiącu.

Ksiądz Jacek M. skazany. Nienawiść w Kościele

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia wydał wyrok w poniedziałek. Skazany na ograniczenie wolności został również został również drugi oskarżony Mateusz G. Domagał się m.in. delegalizacji islamu w Polsce.

Media przypominają, że były ksiądz Jacek M. 11 listopada 2017 r. we Wrocławiu podczas zgromadzenia z okazji Święta Niepodległości, publicznie znieważał oraz nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych wobec osób narodowości żydowskiej i ukraińskiej. Miał też głosić publicznie treści prowokujące do wrogości i znieważać grupy narodowościowe.

To, że synagogi mogą tutaj stać, na naszej polskiej ziemi we Wrocławiu, to że Dutkiewicz i Żydzi mogą się w nich upajać talmudyczną nienawiścią, to jest tylko wynik naszej tolerancji graniczącej z brakiem roztropności. Tuby propagandowe rodem z tej tuby, która jest obok nas, Żydo-Ukraińca Szechtera zwanego Michnikiem", "żydowska, marksistowska horda" – mówił Jacek M. (Interia.pl)