18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

TEGO mu nie darują!

Ksiądz Natanek przed sądem. Upupią go na cacy?

23.01.2022  11:40
Ksiądz Natanek przed sądem. Sekta go obroni?
Ksiądz Natanek przed sądem. Sekta go obroni? Fot: Jan BIELECKI/East News

Ksiądz Natanek ostatecznie pokonany i pogrążony? Duchowny, który rzucił niedawno klątwę na Polskę i Polaków, stanie przed sądem. Odpowie za swoje szokujące słowa o dzieciach poczętych metodą in vitro i może go to sporo kosztować. 

Ksiądz Natanek zasłynął kontrowersyjnymi kazaniami, a także rzuceniem klątwy na Polskę. Jednak porównanie dzieci poczętych metodą in vitro zwierzętami przelało czarę goryczy. Potwierdzono, że rusza proces wyklętego duchownego, a pierwsza rozprawa odbędzie się już W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Suchej Beskidzkiej. Przywódca sekty religijnej, która działa w pustelni w Grzechyni w Małopolsce, może spodziewać się surowego wyroku.

Ksiądz Natanek przed sądem. Przegiął pałę

Jak podaje Polsat News, do sądu trafił prywatny akt oskarżenia. Złożyła go grupa rodziców wspieranych przez Ośrodek Monitorowania Zachowań  Rasistowskich i Ksenofobicznych. Kościół z pewnością nie pomoże Natankowi w tej walce, bo przecież taki z Natanka ksiądz jak z Rutowskiego detektyw. Szalony duchowny nie podlega prawu kanonicznemu. W lipcu 2011 r. ówczesny metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz nałożył karę suspensy na Piotra Natanka i nie może wykonywać żadnych czynności kapłańskich.

Dziecko poczęte z probówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem. Nie istotą, jest zwierzęciem – powiedział ksiądz Natanek podczas przemówienia na Wielkanoc w 2021 roku.

Jeśli Natanek przegra w sądzie będzie musiał wpłacić określoną sumę pieniędzy na organizację zajmującą się wspieraniem in vitro w Polsce. Czy jednak podporządkuje się ewentualnemu wyrokowi sądu? Przypomnijmy, że chociaż nie może odprawiać mszy, to nadal zbiera wokół siebie wiernych w pustelni w Grzechyni i odprawia „nabożeństwa”.

Zgłosił się do nas ojciec dziewczynki, obecnie 9-letniej, która urodziła się dzięki metodzie in vitro. Mężczyzna był bardzo poruszony tym, co usłyszał i zapytał, czy w jakikolwiek sposób może zareagować. Zajęliśmy się sprawą, a w międzyczasie zgłaszali się do nas kolejni rodzice oburzeni słowami Natanka. Pomogliśmy rodzicom w sformułowaniu aktu oskarżenia, których przed sądem będzie reprezentował adwokat. Pozew złożyły cztery małżeństwa - poinformował szef Ośrodka.