18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zboczeniec schwytany

Ksiądz ZGWAŁCIŁ PARAFIANKĘ W AUCIE. Grozi mu 12 lat więzienia

25.06.2022  15:59
Ksiądz zgwałcił młodą parafiankę
Ksiądz zgwałcił młodą parafiankę Fot: ambrozinio/Shutterstock

Ksiądz Sebastian M. z parafii pw. Świętego Zygmunta Króla w Łosicach został oskarżony o zmuszenie jednej z parafianek do kontaktów seksualnych. Mężczyzna trafił do aresztu. Wierni nadal nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

32-letni Sebastian M. cieszył się ogromną sympatią w każdej parafii, do której trafiał. Wierni nie mogą uwierzyć, że ich ulubiony ksiądz dopuścił się tak obrzydliwego czynu.

Nie wierzę, że Sebastian dopuścił się gwałtu - mówiła ze łzami w oczach jedna z parafianek w rozmowie z "Super Expressem".

Duchowny przed trafieniem do Łosic służył w jednej z drelowskich parafii, gdzie poznał młodą dziewczynę, którą zabierał na towarzyskie wyjazdy do Siedlec. To wtedy, od października 2018 roku aż do lutego 2019 roku kilkukrotnie zmuszał parafiankę do obcowania płciowego.

Ksiądz gwałciciel schwytany

Kobieta zgłosiła sprawę do Diecezji Siedleckiej, która następnie poinformowała o zdarzeniu Prokuraturę Okręgową w Siedlcach. Ofiara 32-latka została zbadana przez zespół psychologów, którzy orzekli, że jej relacje o niechcianych zbliżeniach z księdzem Sebastianem są prawdziwe. Sprawca został skierowany do tymczasowego aresztu.

Na podstawie zebranych materiałów mogliśmy wysłać do sądu akt oskarżenia przeciwko duchownemu - przekazała Krystyna Gołąbek z siedleckiej prokuratury.

Duchownego oskarżono o doprowadzenie do obcowania płciowego w samochodzie przy użyciu siły z kobietą powyżej 15 roku życia. Zgodnie z polskim prawem grozi mu kara do 15 lat więzienia.