O kuria jego mać!

Ksiądz aresztowany. Wielokrotnie zgwałcił niepełnosprawną?

Wojciech Kozicki
23.01.2020  09:51
Wikary z piekła rodem - zmuszał do seksu parafianki?
Wikary z piekła rodem - zmuszał do seksu parafianki? Fot: MONKPRESS/East News

Kolejny seksualny skandal w Kościele w Polsce. Ksiądz Andrzej został aresztowany, ponieważ prawdopodobnie dopuścił się wielokrotnego gwałtu, a jego ofiarą padła kobieta "nie będąca w pełni władz umysłowych". Śledztwo prowadzi prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ.   

Szok w parafii na Śląsku. Na zlecenie prokuratury w Częstochowie zatrzymano księdza Andrzeja Z., która miał wielokrotnie zgwałcić 32-letnią niepełnosprawną umysłowo kobietę. Do niej i innych ofiar miał dobierać się w Tarnowskich Górach, Częstochowie i Olsztynie pod Częstochową, gdzie pełnił posługę kapłańską. Doniosła na niego gliwicka kuria.

Jak podaje „Wirtualna Polska”, duchowny najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Jeśli jednak okaże się, że naprawdę wielokrotnie zgwałcił kobietę, a także dobierał się do innych parafianek w okresie 2013-2019, może zostać za kratami na 12 lat.

WP.pl pisze, że kobieta chociaż jest umysłowo niepełnosprawna, to jej zeznania złożone w obecności psychologa uznano za wiarygodne. Wikary-zwyrodnialec miał wykorzystać właśnie jej psychiczną bezradność. Jak donosi „Radio Piekary”, ksiądz potwierdził, że zna swoją rzekomą ofiarę, ale ich znajomość nigdy nie była tak bliska, jak ona twierdzi.

Pragniemy wyrazić nasz głęboki smutek i żal w związku z wydarzeniami, które dotyczą kapłana naszej diecezji. Delegat Biskupa Gliwickiego, zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, zgłosił sprawę, odpowiednim organom państwowym – oświadczyła gliwicka kuria i zadeklarowała, że będzie współpracowała z organami państwowymi.

Przeczytaj więcej
Komentarze