18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oburzająca sprawa

Dwa razy zgwałcił 17-latkę?! Ksiądz, któremu ufała nie miał litości

16.12.2019  11:52
Dwa razy zgwałcił 17-latkę?! Ksiądz, któremu ufała nie miał litości
Dwa razy zgwałcił 17-latkę?! Ksiądz, któremu ufała nie miał litości Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER

Ksiądz z Gdańska miał dbać o swoje parafialne owieczki. Zamiast tego okazał się potworem. Zboczeniec miał dwukrotnie zgwałcić 17-letnią Agnieszkę. 

Ksiądz Michał L. z Gdańska powinien być wzorem do naśladowania i kimś, komu można zaufać. Zamiast tego ukrywający się za autorytetem sutanny zboczeniec miał dwukrotnie zgwałcić 17-latkę.

Haniebne czyny miały miejsce w 2011 roku. Ksiądz służył wtedy w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Gdańsku. To dzięki tej posłudze zaprzyjaźnił się z rodziną 17-letniej Agnieszki. 

Ksiądz skrzywdził 17-latkę, która mu ufała

To w tamtym roku ksiądz miał zwabić nastolatkę na plebanię i tam zgwałcić ją dwukrotnie. Na koniec zagroził jej krzywdą, jeśli kogokolwiek powiadomi o tym, co zaszło. 

Została zwabiona do sauny przez oskarżonego, który rzekomo chciał ją przeprosić, a zamiast tego ponownie zgwałcił

- mówił Patryk Łukasiak, adwokat ofiary.

Agnieszka nie przestraszyła się gróźb na tyle, by milczeć. O wszystkim opowiedziała swojej matce, która natychmiast powiadomiła o gwałtach gdańską kurię. 

Nastolatka musiała stanąć przed Trybunałem Metropolitalnym. Sam ksiądz Michał L. był za to ciągle przenoszony do coraz to nowych parafii przez arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Sprawa wypłynęła, kiedy kobieta powiedziała o gwałtach innemu księdzu - ten postanowił zgłosić sprawę prokuraturze. 

Dowody są bardzo mocne. Pochodzą one z przesłuchań świadków oraz opinii biegłych psychologów

- mówiła Magdalena Standerska z Prokuratury Rejonowej Gdańsk - Śródmieście. 

Zgłoszenie sprawy do prokuratury doprowadziło do jej wyjścia z martwego punktu. Księdzu-gwałcicielowi grozi do 12 lat więzienia, a jego 25-letnia dziś ofiara żąda od niego 500 tysięcy złotych odszkodowania.

Ksiądz Michał L. przebywa w areszcie i jak do tej pory - nie przyznaje się do winy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze