18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dopadła go sprawiedliwość

Ksiądz nagrywał dzieci w przebieralni. Poznał wyrok

12.05.2021  21:40
Ksiądz nagrywał dzieci z ukrycia
Ksiądz nagrywał dzieci z ukrycia Fot: fr_Kosma/Shutterstock

Ksiądz Łukasz P. wpadł po tym jak w Chorwacji próbował nagrać dziewczynkę, za pomocą kamery przyczepionej do buta. 33-latek przez kilka lat zgromadził mnóstwo filmów, które nagrywał między innymi w galeriach handlowych. Dziecięcy podglądacz przyznał się do wszystkich zarzutów.

Działalność księdza pedofila wyszła na jaw w 2018 roku. Duchowny czuł się wtedy już na tyle pewnie, że nagrywał dzieci nawet na wakacjach za granicą. Podczas wypoczynku w Chorwacji Łukasz P. wsunął but z kamerką pod jedną z kabin, w której przebierała się nastolatka. Jednak tym razem plan zakończył się niepowodzeniem. Dziewczynka poinformowała o tym rodziców, a Ci zgłosili sprawę na policję.

Ksiądz pedofil nagrywał w przebieralniach

Funkcjonariusze po zatrzymaniu księdza odkryli, że nie było to jego jedyne wideo nagrane z ukrycia. Łukasz P. na swoim laptopie i telefonie posiadał kilkadziesiąt zboczonych klipów wideo.

W mieszkaniu wikarego na plebanii znaleziono miniaturowe kamery i komputery i dyski, na których znajdowało się siedem filmów i ponad 250 zdjęć o charakterze pornograficznym z osobami niepełnoletnimi - przekazał prokurator Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.

Postępowanie sądowe ruszyło w 2019 roku i trwało przez kolejne dwa lata. Ksiądz w tym czasie został odsunięty od pracy z dziećmi oraz zmienił parafię.

Ostatecznie Sąd Rejonowy w Zamościu skazał księdza Łukasza P, na 1,5 roku więzienia. Dodatkowo skazaniec został zobowiązany do wypłacenia zadośćuczynienia poszkodowanym osobom. Łączna suma odszkodowania wyniesie 150 tysięcy złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj także
Przeczytaj więcej