18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sąd się zlitował?

Ksiądz pedofil skazany. Więzienia nie będzie!

Wojciech Kozicki
24.08.2020  09:48
Wyrok dla księdza pedofila. Bóg opuścił polskie sądy?
Wyrok dla księdza pedofila. Bóg opuścił polskie sądy? Fot: MONKPRESS/East News

Ksiądz pedofil skazany – potwór dopuścił się czynów pedofilskich wobec co najmniej 9 dziewczynek. Polski wymiar sprawiedliwości jest jednak łaskawy dla zwyrodnialców i duchowny Mariusz W. nie trafi do więzienia.

Ksiądz Mariusz W. to diabeł w sutannie! Udowodniono, że były wikariusz z parafii w Nowym Targu to potworny pedofil, którego ofiarą w latach 2014-2016 padło co najmniej 9 dziewczynek. Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok i bestia została skazana na 2,5 roku więzienia, ale nie spędzi ich za kratami.

Ksiądz pedofil skazany... nie na więzienie

Jak podaje „Wirtualna Polska”, ksiądz pedofil odbędzie karę w systemie terapeutycznym i trafi do ośrodka, w którym będzie leczony. Co więcej, ksiądz otrzymał zakaz zbliżania na odległość nie mniejszą niż 5 metrów do pokrzywdzonych i zakaz kontaktowania się z nimi w jakiejkolwiek formie przez najbliższe siedem lat. Dożywotnio nie może również zajmować jakichkolwiek stanowisk związanych z wychowaniem, leczeniem i edukacją dzieci.

Ponadto sąd orzekł wobec niego środek zabezpieczający w postaci umieszczenia w zakładzie psychiatrycznym stosującym metody leczenia dla osób z zaburzeniami preferencji seksualnych - oświadczył Sędzia Bogdan Kijak w rozmowie z portalem fakt.pl.

Media donoszą, że jeśli wyrok się uprawomocni, to zboczeniec najpierw będzie pozbawiony wolności na 2,5 roku, a dopiero później zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym.

„Wirtualna Polska” przypomina, że czyny księdza zostały ujawnione w 2016 roku, kiedy w czasie lekcji w klasie rozmawiano nt. pedofilii. Jedna z uczennic wyznała wówczas co robił jej ksiądz. Okazało się, że skrzywdził wiele dziewczynek w wieku od 9 do 12 lat. Molestował je m.in. na wycieczkach szkolnych.

 

Czytaj także