18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Członek gangu

Ksiądz aresztowany. Robił TO za 200 zł!

20.01.2022  11:52
Ksiądz aresztowany. Był członkiem gangu
Ksiądz aresztowany. Był członkiem gangu Fot: MONKPRESS/East News

Ten ksiądz świętym nie zostanie, a raczej w piekle szykują już dla niego specjalny rożen. Duchowny z Krakowa był członkiem bandy fałszerzy i zarabiał na lewo, załatwiając fałszywe paszporty covidowe. Robił TO za 200 złotych!

Kościół otrzymał kolejny cios wizerunkowy. Nie dość, że czarny PR robią pedofile w sutannach, to jeszcze kłopotów narobił ksiądz Łukasz Sz. z Krakowa. Jak ujawnia „Fakt”, ksiądz miał pośredniczyć w załatwianiu fałszywych paszportów covidowych. Za swoje „usługi” brał 100-200 złotych.

Fałszywe paszporty covidowe. Ksiądz aresztowany

Jak ujawniły media, w zeszłym tygodniu Żandarmeria Wojskowa zatrzymała na terenie województwa łódzkiego 5 osób zaangażowanych w niecny proceder, w tym dwóch żołnierzy. Była to szajka sprzedająca lewe zaświadczenia potwierdzające zaszczepienia na koronawirusa. Szacuje się, że od początku swojej działalności, bandyci mieli ok. 100 klientów. Bandyci mieli też niszczyć szczepionki rzekomo podawane pacjentom, a w systemie informatycznym umieszczali odpowiednie wpisy.

Jednym z przestępców okazał się wspomniany ksiądz, który pełnił posługę w przeoracie Bractwa Świętego Piusa X (ultrakonserwatywnego stowarzyszenia w Kościele katolickim). Za stosowaną opłatą zbierał dane klientów i przekazywał je pielęgniarce. On i jego wspólnicy za swoje grzechy mogą spędzić 10 lat w więzieniu. Usłyszeli zarzuty dotyczące między innymi przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Co więcej, duchownemu są stawiane zarzuty stawiane związane z "czynnościami w ramach reżimu sanitarnego".

Łukasz Sz. współpracował z pielęgniarką, która wystawiała fikcyjne zaświadczenia o szczepieniu, a jednocześnie niszczyła szczepionkę do tego przeznaczoną – wyjaśnił  Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. (Fakt)