18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dopadła go sprawiedliwość

Ksiądz ze Śląska uprawiał seks z 13-latką. Zeznaje 16 świadków

20.10.2021  14:31
Ksiądz pedofil trafi za kratki?
Ksiądz pedofil trafi za kratki? Fot: lunamarina/Shutterstock

Trwa proces księdza jednej ze śląskich parafii, oskarżonego o wykorzystanie nastoletniej dziewczynki. Na poniedziałkową rozprawę wezwano 16 świadków. 34-latek nie przyznaje się do winy.

Sąd Rejonowy w Myszkowie zajmuje się sprawą byłego wikarego Michała P., który został oskarżony o doprowadzenie dziecka do obcowania płciowego, a także poddania się innej czynności seksualnej.

Ksiądz pedofil stanie przed sądem

Na poniedziałkową rozprawę stawiło się szesnastu świadków. Obrońcą duchownego jest profesor Jan Widacki, autor licznych książek oraz artykułów naukowych.

Śledztwo prokuratury trwało prawie rok. Sprawa rozpoczęła się od zawiadomienia kieleckiej kurii, która podjęła działania po emisji filmu "Tylko nie mów nikomu". Według zgłoszenia do przestępstwa doszło na terenie gminy Koniecpol (powiat częstochowski).

Oskarżony usłyszał zarzuty obcowania płciowego z 13-letnią wówczas dziewczynką, a także poddania się tak zwanej innej czynności seksualnej. 34-letni Michał P. zapewnia, że jest niewinny.

Czytaj także