18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W imię ojca, syna, czy ducha świętego?

Ksiądz ZNĘCAŁ SIĘ NAD DZIEĆMI w szkole. Bił, szarpał za włosy

21.07.2021  16:18
Ksiądz znęcał się nad dziećmi. Bił je i wyzywał
Ksiądz znęcał się nad dziećmi. Bił je i wyzywał Fot: ambrozinio/SHutterstock

Ksiądz katecheta z Bystrej może trafić za kratki za znęcanie się nad małymi dziećmi. Stanisław L. nauczał religii w klasach 1-3. Wobec uczniów stosował metody wychowawcze rodem z najgorszego koszmaru.

Prokuratura w Gorlicach przez dwa lata szukała dowodów i prowadziła śledztwo w sprawie oskarżeń, jakie padły pod adresem katechety. Od 2012 do 2019 roku ksiądz Stanisław L. miał znęcać się nad swoimi uczniami z klas I-III. Jak donosi PAP, mężczyzna szarpał dzieci za włosy, bił zeszytem po głowie i wyzywał.

Po dwóch latach śledztwa prokuratura w końcu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw agresywnemu katechecie.

W akcie oskarżenia są liczne działania. Chodzi o znęcanie się zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Wśród różnorodnych działań katechety były m.in. uderzanie zeszytem po głowie, ciągnięcie za włosy, poniżanie, ubliżanie

- przekazał prokurator rejonowy Tadeusz Cebo.

Ksiądz znęcał się nad uczniami

W sumie Stanisław L.  przez kilka lat miał znęcać się nad co najmniej 206 podopiecznymi ze szkoły w Bystrej. Śledztwo rozpoczęło się, gdy jedna z uczennic doniosła rodzicom, iż agresywny ksiądz uderzył ją dziennikiem w głowę. W rozmowach z psychologiem podobne praktyki potwierdziły kolejne dzieci.

Oskarżony o znęcanie się nad uczniami katecheta oczywiście nie przyznaje się do winy. Stanisław L. został zawieszony w obowiązkach nauczyciela, a sąd zakazał mu kontaktów z byłymi uczniami. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej