18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Słono zapłaci

Ksiądz znęcał się nad zwierzęciem. Sąd ogłosił wyrok

10.03.2021  17:32
Ksiądz znęcał się nad psem
Ksiądz znęcał się nad psem Fot: MONKPRESS/East News

Sąd Rejonowy w Lublinie ogłosił wyrok w sprawie księdza Marka J., który przez wiele miesięcy znęcał się nad psem. Zwierzę mieszkało w zrujnowanej stodole i zmagało się z licznymi schorzeniami.

Makabryczna historia dotyczy księdza, który w 2018 roku skrajnie zaniedbał psa, mieszkającego na terenie parafii w Łubkach. Zwierzę zostało odebrane duchownemu przez Fundację na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege. Marek J. usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

Jak relacjonuje sędzia Łukasz Czapski, pies był wystawiony na działanie warunków atmosferycznych, zagrażających jego życiu. Dodatkowo zwierzę było pozbawione wody i odpowiedniego pokarmu. Złe warunki doprowadziły do licznych schorzeń, które ksiądz całkowicie zignorował.

Sąd ukarał księdza znęcającego się nad zwierzęciem

Według ustaleń sądu, duchowny przejął psa od proboszcza parafii. Sędziowie podkreślili, że Marek J. mimo że nie był właścicielem, spoczywał na nim obowiązek opieki nad zwierzęciem.

Zgodnie z ogłoszonym wyrokiem, ksiądz ma zapłacić Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt 7,7 tysiąca złotych. Większość kary pokryje koszty związane z leczeniem poszkodowanego psa i zapewnieniem mu odpowiednich warunków do życia.

Oskarżony ksiądz nie pojawił się na rozprawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj także