18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Psychopata z Polski

Ktoś zabija bociany i bieliki. Kolejne martwe ptaki

Wojciech Kozicki
21.04.2020  17:15
Kto zabija bociany, bieli i kruki w Polsce? Kolejne martwe ptaki
Kto zabija bociany, bieli i kruki w Polsce? Kolejne martwe ptaki Fot: Facebook/PTOP

W Polsce znajdywane są kolejne martwe dzikie ptaki. Ktoś brutalnie zabija kruki, bociany i bieliki o czym informuje Towarzystwo Ochrony Ptaków. Czy zostały otrute przez zwyrodnialca?

Pisaliśmy już, że nie wszyscy Polacy darzą bociany sympatią. Rozjeżdżają je samochodami, strzelają do nich albo strącają młode ptaki kijami z gniazd. Czarna seria śmierci trwa. Towarzystwo Ochrony Ptaków poinformowało, że ktoś truje dzikie ptaki w Polsce!

Martwe ptaki w Polsce

Znaleziono kolejne martwe ptaki na terenie Drohiczyna. W sumie ktoś zabił już bielika, bociana i 11 kruków. O sprawie powiadomiono Urząd gminy i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, a gdy ekolodzy uzyskają wyniki badań toksykologicznych, zgłoszą sprawę na policję.

Pewności jeszcze nie mamy, w związku z tym, że nie przeprowadziliśmy badań toksykologicznych. Natomiast ułożenie tych ptaków i ogromna liczba gatunków, które żywią się padliną, wskazują na to, że są to ofiary zatrucia. To, co tam się dzieje, to nie jest czynnik naturalny – powiedział Adam Zbyryt z białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w rozmowie z „Radiem Białystok”.

Jak donosi Polsat News, trucie ptaków zaczęło się prawdopodobnie już w 2018 roku, gdy znaleziono pierwsze martwe osobniki we wspomnianym regionie.

Otruty bielik, bocian i 11 kruków na Bugiem koło Drohiczyna. Dwa dni temu otrzymaliśmy informację o makabrycznym odkryciu przez jednego z mieszkańców tej pięknej nadbużańskiej miejscowości. Dziś sprawdziliśmy tę informację w terenie i potwierdziły się nasze najgorsze obawy: ktoś truje ptaki! Po przeprowadzeniu sekcji dowiemy się czym dokładnie. Będziemy przyglądać się tej sprawie i temu miejscu! Powiadomiliśmy o tym zdarzeniu urząd gminy i RDOŚ. Gdy dostaniemy wyniki badań toksykologicznych powiadomimy również policję – pisze Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków na Facebooku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej