18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złodzieje grasują!

Ktoś włamał się do przychodni! Zginęły szczepionki przeciw COVID-19

Bartłomiej Ciepielewski
27.01.2021  13:02
Szczepionkowi złodzieje poszukiwani
Szczepionkowi złodzieje poszukiwani Fot: MBLifestyle

Nieznani sprawcy w nocy z wtorku na środę włamali się do jednej z przychodni w pobliżu Działdowa. Skradziono trzy fiolki ze szczepionkami przeciw COVID-19.

Jak poinformował se.pl, działdowska policja poszukuje sprawców napadu na przychodnię. Złodzieje w nocy z 26 na 27 stycznia włamali się do budynku i przywłaszczyli sobie trzy fiolki preparatu, które wystarczyłyby do zaszczepienia 18 osób.

W środę rano o godzinie 7:36 otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu w niepublicznej przychodni w miejscowości Iłowo-Osada. Kradzież z włamaniem odkrył pracownik przychodni. Była tam wybita szyba - przekazała w rozmowie z polsatnews.pl, oficer prasowy KPP w Działdowie, Justyna Nowicka

Jest to pierwszy przypadek kradzieży szczepionek przeciw COVID-19 w Polsce. Niska dostępność towaru zaczyna powoli przyciągać przestępców.

Policja poszukuje szczepionkowych złodziei

Poza szczepionkami zginęły także inne lekarstwa. Według nieoficjalnych doniesień to nie pierwsza kradzież w tej placówce.

Jak przekazało RMF FM, w wyniku kradzieży szczepienia zapisanych pacjentów zostaną przełożone. Szczepionkowe gangi zdominują kraj?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze