18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziecko nie żyje

Pijany ojciec ZMASAKROWAŁ 8-miesięcznego Szymona

Wojciech Kozicki
08.12.2020  17:16
Szymon z Legnicy nie żyje. Pijany ojciec przyznał się do masakry
Szymon z Legnicy nie żyje. Pijany ojciec przyznał się do masakry Fot: Marek BAZAK/East News

Potworna zbrodnia w Legnicy na Dolnym Śląsku. 8-miesięczny Szymonek został odnaleziony ze strasznymi obrażeniami, a jego pijani rodzice zostali zatrzymani. Ujawniono szokujące informacje o tym jak zabili własne dziecko.

Tragedia w Legnicy. Gdy ratownicy medyczni przybyli do jednego z mieszkań przy ulicy Batorego, 8-miesięczny Szymonek miał krwiaka po lewej stronie skroni, siniaki na plecach i guza na głowie. Media podają, że w mieszkaniu zatrzymano Dariusza P. - 46-letniego ojca dziecka. Później w ręce policji wpadła również 42-letnia matka dziecka Monika M. Oboje byli pijani.

Pijani rodzice zabili dziecko w Legnicy. Szymon nie żyje

Ojciec Szymonka, który ma przeszłość kryminalną, przyznał się do winy i usłyszał już zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Jak ujawnia rmf24.pl, zdaniem śledczych, zadał chłopcu kilkanaście ciosów ręką oraz tępym narzędziem. Za swoją zbrodnię może dostać dożywocie.

Przybyły na miejsce biegły z zakresu medycyny sądowej potwierdził obrażenia główki u chłopczyka, stwierdzając wprost urazy czaszkowo-mózgowe. W związku z tym prowadzimy śledztwo o zabójstwo dziecka – oświadczyła Onetowi prok. Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Matka Szymonka usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad dzieckiem oraz narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia. Również grozi jej kara więzienia. W sądzie toczyło się właśnie postępowanie dotyczące ograniczenia matce praw rodzicielskich do 8-miesięcznego Szymona.

Jak na razie potwierdzono, że 8-miesięczny chłopiec zmarł w wyniku obrażeń głowy. Podobno był bity od kilku dni.

Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta jest uzależniona od alkoholu. Ma też inne starsze dzieci, co do których została pozbawiona władzy rodzicielskiej. – Jest to rodzina patologiczna, rodzice chłopca nie byli małżeństwem, żyli w konkubinacie – powiedział rzeczniczka legnickiej prokuratury. (Onet.pl)

logo Tu się dzieje