18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

lało się nie tylko wino mszalne

Ostra libacja NA MSZY ŚWIĘTEJ. Pili, palili i sikali na krzyż

25.07.2022  13:24
Libacja w lubelskim kościele. Mężczyzna obsikał krzyż
Libacja w lubelskim kościele. Mężczyzna obsikał krzyż Fot: Shutterstock

W czasie piątkowej mszy świętej w jednym z kościołów w Lublinie lało się nie tylko wino mszalne. W świątyni doszło do popijawy, która zakończyła się... oddaniem potrzeb fizjologicznych na krzyż.

Libacja w kościele, w dodatku w czasie mszy świętej? Wszystko jest możliwe, ale też karalne. Tym bardziej że minister sprawiedliwości i prokurator generalny, a jednocześnie pierwszy polski inkwizytor Zbigniew Ziobro chce jeszcze bardziej zaostrzyć kary za tak zwaną obrazę uczuć religijnych. Zanim to zrobi, wszelcy podejrzani będą jeszcze odpowiadać przed sądem wedle starych zasad. Jeśli zaś prawo uda mu się zmienić, Polska zamieni się już niemal w państwo wyznaniowe.

To jednak w przyszłości, teraz Polaków oburza inna sprawa. W jednym z kościołów w Lublinie doszło w ostatni piątek do ostrej libacji. Na miejscu był między innymi ksiądz i grupa wiernych. A także sporo alkoholu i papierosy. Ale po kolei.

Libacja w kościele w Lublinie

W kościele trwała właśnie poranna msza święta, gdy do budynku weszło dwóch młodych i mocno pijanych mężczyzn. 19- i 20-latek rozsiedli się w jednej z ław, wyjęli papierosy i alkohol, i urządzili sobie imprezę. Pili, palili i przeklinali pod niebiosa, nie reagując na prośby księdza, by zamilknąć i wyjść ze świątyni.

Wyproszeni zostali z niej dopiero gdy protest podnieśli też obecni na mszy wierni. Młodzieńcy opuścili wprawdzie kościół, ale nie teren kościoła. Libację kontynuowali na placu przed budynkiem. Jeden z panów poszedł przy tym "za potrzebą" i oddał się czynności fizjologicznej... na stojący przed kościołem krzyż.

Mężczyźni obrazili uczucia religijne?

O zdarzeniu powiadomiona została policja. Dwóch rubasznych i ekstremalnie pijanych młodzieńców udało się szybko zatrzymać. Jeden z nich miał we krwi 3 promile alkoholu, drugi ponad 2. Nie wiadomo jak na razie, czemu urządzili koszmarne sceny w świątyni, wiadomo, czemu jeden z nich obsikał krzyż - policjantom tłumaczył, że pomylił go ze ścianą. Bo wiecie, niektórzy mężczyźni myślą, że można sikać na ściany budynków i niestety jest to czynność dość powszechna.

Obaj panowie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Przed sądem odpowiedzą za złośliwe przeszkadzanie w liturgii kościelnej i obrazę uczuć religijnych. Każdemu z nich grozi do 2 lat więzienia.

Libacja w kościele w Lublinie, sprawcy zatrzymani
Libacja w kościele w Lublinie, sprawcy zatrzymani Fot: Policja
Zatrzymanym mężczyznom grozi więzienie
Zatrzymanym mężczyznom grozi więzienie Fot: Policja