18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tragedia

Śmierć w stawie. Lód pękł pod małymi dziewczynkami

28.02.2021  13:58
Lód załamał się pod dziećmi. Tragiczny finał
Lód załamał się pod dziećmi. Tragiczny finał Fot: Maria Evseyeva/Shutterstock

Dramatyczne wydarzenia w jednej z miejscowości w powiecie kętrzyńskim. Załamał się lód na przydomowym stawie. Jedna osoba utonęła.

Dramatyczne wieści z gminy Reszel w powiecie kętrzyńskim, W sobotę późnym popołudniem na przydomowym stawie przy jednej z posesji załamał się lód. Bawiły się na nim dwie małe dziewczynki: 9- i 10-latka.

O zdarzeniu policja poinformowała w niedzielę rano. Niestety nie przekazali dobrych wieści - jest jedna ofiara śmiertelna.

Lód pękł pod dziećmi. Dramatyczny finał

Krzyk dziewczynek usłyszeli sąsiedzi, którzy natychmiast rzucili się dzieciom na ratunek. Chwilę później zaalarmowani przez sąsiadów na miejscu pojawili się też dziadkowie jednej z nich. Szczęśliwie 10-latka zdołała o własnych siłach dopłynąć do brzegu, 9-latka zaczęła jednak znikać pod wodą.

Do stawu wskoczył między innymi 40-letni sąsiad, który próbował wydobyć tonące dziecko. Niestety mężczyzna sam zaczął się topić. Do pomocy ruszyli kolejni ludzie, wydobyli dziewczynkę i mężczyznę na brzeg.

Na miejsce przybiegli inni sąsiedzi i dziadkowie jednej z dziewczynek. Wspólnymi siłami wydobyli z wody zarówno 9-latkę jak i 40-latka. Mężczyzna nie oddychał, więc rozpoczęto reanimację

- przekazała PAP oficer prasowa policji w Kętrzynie Ewelina Piaścik.

Mężczyzna nie żyje. Próbował ratować dziewczynki

Po wydobyciu mężczyzny z wody sąsiedzi podjęli akcję reanimacyjną i kontynuowali ją aż do przyjazdu karetki. Później czynności życiowe u mężczyzny próbowali przywrócić ratownicy, niestety bezskutecznie.

Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok zmarłego - powiedziała Ewelina Piaścik.

Medycy przebadali dziewczynki, na szczęście dzieciom nic się nie stało, są zdrowe i wróciły do swoich domów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze