18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chłopiec w stanie ciężkim

Małe dziecko połknęło dopalacze matki

Wojciech Kozicki
16.04.2020  16:38
Dziecko połknęło dopalacze matki. Jaka spotka ją kara?
Dziecko połknęło dopalacze matki. Jaka spotka ją kara? Fot: Beata Zawrzel/REPORTER/East News - ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Dramat w Łodzi. 16-miesięczne dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Okazało się, że chłopczyk połknął dopalacze należące do swojej matki. Sprawą zajęła się prokuratura.

We wtorek w Łodzi na ulicy Doborczyków doszło do tragedii. Pogotowie zabrało do szpitala 16-miesięcznego nieprzytomnego chłopca. Ratownicy powiadomili o sprawie policję i wyszło na jaw, że jego 38-letnia matka trzymała w domu dopalacze.

Dziecko połknęło narkotyki

Kobieta przyznała się do winy podczas przesłuchania i wyraziła skruchę. Wymiar sprawiedliwości raczej się jednak nad nią nie zlituje, bo prokurator zarzucił jej narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może trafić do więzienia na 5 lat.

Jak podaje Polsat News, kobieta kilka godzin przed tragedią zażyła dopalacze (prawdopodobnie środek Hassan), a część substancji odurzającej zostawiła w słoiku. Straciła świadomość, a wtedy dziecko zażyło dopalacz.

38-letnia matka dziecka przyznała się mundurowym, że kilka godzin wcześniej zażyła środek odurzający, po którym straciła świadomość. Gdy się ocknęła, dziecko według niej zachowywało się normalnie. Dopiero później zauważyła niepokojące objawy. Podejrzewała, że mogło połknąć resztki dopalacza - informuje łódzka Policja.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania oświadczył mediom, że chłopiec jest nadal w stanie ciężkim, ale stabilnym. Zostały pobrane próbki krwi, a dalsze badania mają ustalić co dokładnie zażyło dziecko.

Przeczytaj więcej
Komentarze