18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

biedne maleństwo

Ojciec-kat znęcał się nad córeczką. Niemowlę walczy o życie

15.10.2019  19:44
Ojciec-kat znęcał się nad córeczką. Niemowlę walczy o życie
Ojciec-kat znęcał się nad córeczką. Niemowlę walczy o życie Fot: Shutterstock

4-miesięczna dziewczynka w ciągu ostatniego tygodnia dwa razy trafiła do szpitala. Tym razem lekarze nabrali podejrzeń - zawiadomili policję, śledczy zatrzymali jej ojca.

Maleńka, zaledwie 4-miesięczna dziewczynka, przeżyła koszmar. Horrorem mogło być też życie jej mamy - 26-letni partner kobiety najprawdopodobniej przez wiele miesięcy znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. 23-latka miesiąc temu rozstała się z nim i zamieszkała osobno z córką.

Mimo to mężczyzna zostawał czasem sam z dzieckiem. Tak też było w ostatnią niedzielę, 13 października. Kobieta wieczorem, po powrocie z pracy zauważyła na ciele córki siniaki. Wtedy zgłosiła się do szpitala.

Ojciec bił córeczkę

Lekarzom 23-latka wyjaśniła, że do widocznych na głowie niemowlaka obrażeń doszło, gdy była w pracy. Medycy nabrali podejrzeń i zawiadomili policję. Tym bardziej, że zaledwie kilka dni wcześniej to samo dziecko było już przez nich badane!

W nocy z 6 na 7 października dziewczynka miała spaść z łóżka i uderzyć się w głowę. Wtedy też przebywała pod opieką swego taty. Jako że wcześniej w rodzinie nie odnotowano (przynajmniej oficjalnie) przypadków przemocy, lekarze nie poddali w wątpliwość relacji ojca. Sprawa została jedynie zgłoszona pracownikom socjalnym.

Po upływie tygodnia 4-miesięczne dziecko znów trafiło na oddział.

Z relacji kobiety wynikało, że do powstania obrażeń doszło prawdopodobnie w czasie, gdy podczas jej pobytu w pracy do godziny 20.00, niemowlęciem zajmował się ojciec. Mężczyzna natomiast przekazywał różne wersje okoliczności, w których mogło dojść do urazów u dziecka. Szpital powiadomił policję, która przystąpiła do wyjaśnienia sprawy. Ojciec dziewczynki został zatrzymany

- powiedział Radiu Łódź Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Dziewczynka ma złamane żebro, liczne siniaki na głowie i w okolicach ucha i krwiaka na mózgu. Jej stan nie jest stabilny. Ojciec maleństwa czeka na zarzuty w areszcie.

Przeczytaj więcej
Komentarze