18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Youtuber i akt oskarżenia

Lord Kruszwil oskarżony o pobicie. Mężczyzna zmarł

Wojciech Kozicki
07.06.2021  20:20
Lord Kruszwil oskarżony o pobicie. Mężczyzna zmarł
Lord Kruszwil oskarżony o pobicie. Mężczyzna zmarł Fot: Karol Makurat/REPORTER/East News

Polski youtuber Lord Kruszwil, czyli tak naprawdę Marek M., wyląduje w więzieniu? Do sądu w Szczecinie trafił prywatny akt oskarżenia. Chłopak jest oskarżony o pobicie, którego ofiara zmarła kilka miesięcy po incydencie.

Youtuber Marek M., znany pod pseudonimem Lord Kruszwil, znowu ma kłopoty z prawem. Jak informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, chodzi o sprawę  ze stycznia 2020 roku i pobicie 66-letniego mężczyzny w jednym ze sklepów we Wrocławiu. Nie dostał zgony na kręcenie w lokalu, co skończyło się użyciem przemocy.

Lord Kruszwil przyczynił się do śmierci człowieka?

Jak przypomina tvp.info, doszło do awantury, a Lord Kruszwil uderzył 66-latka pięścią w twarz. Senior stracił przytomność.

Poszkodowany po tym wydarzeniu skarżył się na bóle głowy, kilkukrotnie był u lekarza. Nie zawiadomił jednak o sprawie policji. Zmarł w maju, kilka miesięcy po zdarzeniu – informuje tvp.info.

Mec. Krzysztof Tumielewicz, pełnomocnik rodziny zmarłego oświadczył, że „śmierć mężczyzny była zaskoczeniem dla rodziny, bo stan zdrowia i dotychczasowy sposób życia w żaden sposób nie wskazywały na to, by w jego organizmie działo się coś złego”.

Rodzina zgłosiła sprawę do prokuratury i podejrzewa, że zgon mógł być następstwem pobicia przez Lorda Kruszwila. Prokuratura umorzyła sprawę, więc rodzina skierowała do sądu prywatny akt oskarżenia.