18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmiertelny wypadek

Pijany 21-latek wsiadł za kółko. Pasażerowie nie żyją

28.05.2022  11:44
Śmiertelny wypadek na Lubelszczyźnie
Śmiertelny wypadek na Lubelszczyźnie Fot: Lubelska.policja.gov

Tragiczne wieści z Lubelszczyzny. Kompletnie pijany 21-latek wsiadł za kółko i zabrał ze sobą czworo pasażerów. Pędząc drogą powiatową w stronę Stoczka Łukowskiego, stracił panowanie nad autem, po czym uderzył w ogrodzenie. Na miejscu zginęły dwie osoby – 18-latka oraz 21-latek. Trzy osoby przebywają w szpitalu.

Rzecznik KWP w Lublinie przekazał, że do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Róży Podgórnej (woj. lubelskie). Po północy służby otrzymały informację o dachowaniu auta osobowego. Na miejsce wysłano straż pożarną, ratowników medycznych i policję.

Śmiertelny wypadek na Lubelszczyźnie

Jak udało się ustalić, 21-letni kierowca Volvo wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu, a co więcej, wziął ze sobą czterech pasażerów. Następnie mężczyzna, nie stosując się do przepisów, pędził jedną z dróg powiatowych w powiecie lubelskim. Na skrzyżowaniu stracił kontrolę nad autem, w wyniku czego pojazd wypadł z drogi, uderzył w ogrodzenie i dachował.

21-letni kierujący samochodem na drodze powiatowej w terenie zabudowanym - w rejonie skrzyżowania - najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego samochód uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie odbił się od ogrodzenia, doprowadzając do dachowania pojazdu - informuje lubelska policja.

Volvo zostało całkowicie zmiażdżone. W środku auta znajdowało się pięć osób, na miejscu zginęło dwóch pasażerów – 18-latka i 21-latek. Pozostałe trzy osoby trafiły do szpitala. Badania wykazały, że kierowca miał w organizmie 2,2 promila alkoholu.