18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stanie przed sądem?

Pijany sędzia bez gaci. Machał policjantom nie tylko legitymacją

Wojciech Kozicki
05.11.2019  15:54
Sędzia bez majtek zabawiał się w stanie spoczynku
Sędzia bez majtek zabawiał się w stanie spoczynku Fot: Lukasz Solski/East News

Prawo i sprawiedliwość teoretycznie dotyczą każdego w Polsce. Czy jednak sędziom wolno więcej? W centrum Lublina pewien przedstawiciel tego zawodu został zatrzymany przez policję. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. 

Sędzia został zatrzymany w Lublinie przy al. Piłsudskiego. Był tak bardzo pijany, że nie wiedział nawet gdzie był. Jak podaje „Wirtualna Polska”, 68-latek był pewien, że znajdował się w Radomiu. Później zmienił zdanie i upierał się, że przebywał w Krakowie. Na początku, wymachując legitymacją sędziowską, oznajmił, że „w ogóle go tutaj nie ma”.

Ostro zabawiał się w stanie spoczynku

Sędzia miał poobijaną twarz, prawdopodobnie upadł na chodnik. Świadkowie zeznali, że siedział na schodkach i miał bieliznę opuszczoną do kolan. Gdy pojawiła się policja, nie był w stanie ustać na nogach. Trafił na izbę wytrzeźwień.

WP.pl pisze, że do incydentu doszło we wtorek, ale dopiero teraz wyszedł na jaw wybryk sędziego. Tvp.info nieoficjalnie podaje, że to były prezes Sądu Okręgowego w Radomiu Andrzej Ł. Nie wiadomo, czy będą podjęte wobec niego jakieś kroki prawne. Obecnie jest w stanie spoczynku. Czy swoim wybrykiem chciał pokazać, że już mu to wszystko wisi?

Czytaj także
Przeczytaj więcej