18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra w Lublinie

Matka morderczyni. Udusiła noworodka, schowała go w szufladzie

03.03.2020  09:17
Matka morderczyni. Udusiła noworodka, schowała go w szufladzie
Matka morderczyni. Udusiła noworodka, schowała go w szufladzie Fot: Shutterstock

Koszmar w Lublinie. Młoda matka zamordowała swoją nowo narodzoną córeczkę. Właśnie usłyszała wyrok za zabójstwo.

Weronika B. studiowała pedagogikę i chciała w przyszłości... pracować z dziećmi. Jak się jednak okazało, nigdy nie powinna spełnić swego marzenia. Gdy urodziła pierwszego potomka, niemal od razu go zamordowała!

26-latka z Lublina we wrześniu 2017 roku urodziła w domu córeczkę. Chwilę później zawinęła maleństwo w kilka ręczników i włożyła do foliowej siatki. Pakunek umieściła w kolejnej torbie, a następnie schowała w szufladzie łóżka.

Noworodek umierał w męczarniach i w końcu zmarł przez uduszenie. Zbrodnia być może nigdy nie wyszłaby na jaw, gdyby Weronika B. nie dostała krwotoku. Kobieta została przewieziona do szpitala i przebadana. Lekarze nie mieli wątpliwości - musiała urodzić dziecko.

Kobieta skazana

B. została przesłuchana przez policję, długo jednak nie przyznawała się do zbrodni. Dopiero gdy po przeszukaniu mieszkania, policjanci znaleźli ciało noworodka, zaczęła mówić. Twierdziła jednak, że dziecko urodziło się martwe - wykluczyła to sekcja zwłok maleństwa.

Kobieta usłyszała zarzuty zabójstwa. Sąd Okręgowy w Lublinie w końcu wydał wyrok w sprawie. Weronika B. trafi do więzienia na 10 lat. Sędzia Barbara Markowska wygłaszając wyrok, uzasadniła, że młoda matka działała z bezpośrednim zamiarem zabicia córki.

Przeczytaj więcej
Komentarze