18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Auto zostało zmiażdżone

Przerażający wypadek w Polsce. Młoda kobieta wjechała pod szynobus

28.09.2021  21:56
Samochód wpadł pod szynobus
Samochód wpadł pod szynobus Fot: Lubuska Policja/Twitter

Młoda matka, jadąc z dwójką dzieci, nie zachowała ostrożności i wjechała wprost pod koła szynobusu na jednym z niestrzeżonych przejazdów w miejscowości Motylewo (woj. lubuskie). Samochód uległ całkowitemu zniszczeniu. Kierowca oraz pasażerowie zostali zabrani do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 16 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Motylewie. Kierująca Chryslerem 27-latka wjechała prosto pod szynobus. Uderzenie było na tyle silne, że auto zostało rozerwane i przepchnięte prawie 100 metrów dalej. Po chwili samochód stanął w płomieniach.

Kobieta wjechała pod szynobus. Po zdarzeniu samochód stanął w płomieniach. Matka wyciągnęła z samochodu dwójkę dzieci. Wszyscy trafili do szpitala - informuje lubuska policja.

Gdy strażacy dotarli na miejsce, dzieci, były już poza autem. Kobieta mimo wielu obrażeń i złamań sama zdołała wyciągnąć je z płonącego samochodu.

Samochód wjechał szynobus

27-latka wraz z dwójką dzieci w wieku 5 i 7 lat zostali zabrani do szpitala. Stan jednego z nich oceniany jest jako ciężki.

Jedno z dzieci zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. Jego mamę wraz z drugim dzieckiem zawiozły tam karetki pogotowia. Na razie nie mamy informacji o obrażeniach, jakich doznali uczestnicy wypadku - poinformował mł. bryg. Robert Spławski, oficer dyżurny straży pożarnej.

Kierowca szynobusu był trzeźwy. Pojazdem podróżowało ponad 300 osób, nikomu nic się nie stało.