18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Największa z tragedii

Makabryczna śmierć trzyletniego chłopca! Trwa śledztwo

26.09.2022  16:26
Trzylatek został zmiażdżony przez bramę automatyczną
Trzylatek został zmiażdżony przez bramę automatyczną Fot: Stanisław Bielski/REPORTER

Trzyletni chłopiec został zmiażdżony przez bramę automatyczną. Prokuratura wyjaśnia teraz okoliczności i prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Obecnie planowana jest sekcja zwłok trzyletniego chłopca.

Do śmierci trzylatka doszło na terenie gminy Ksawerów w województwie łódzkim. Chłopiec został zmiażdżony przez automatyczną bramę. Wezwano na pomoc śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przeniósł go do Łodzi. Dziecko było jednak w krytycznym stanie i zmarło w szpitalu.

Szczegóły wypadku mrożą krew w żyłach

Dziecko jechało na tylnym siedzeniu samochodu razem z psem. Po otwarciu drzwi zwierzę wybiegło, a chłopiec za nim. Wtedy doszło do strasznej tragedii.

Trzylatek prawdopodobnie jechał na tylnym siedzeniu, gdzie znajdował się także niewielki pies. Po otwarciu drzwi zwierzę wybiegło z samochodu i przez zamkniętą bramę w miejscu zamontowania silnika napędowego przedostało się na teren posesji. Najprawdopodobniej chłopiec pobiegł za nim, próbując także przejść przez bramę. W tym czasie brama zaczęła się otwierać

- zrelacjonował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Bramę uruchomił 25-letni partner ciotki dziecka. Gdy zobaczył samochód pod bramą, chciał po prostu go wpuścić, nie wiedząc o tym, gdzie znajduje się chłopiec. Wtedy usłyszał krzyk i pobiegł w jego stronę, aby zobaczyć, co się stało. Gdy zobaczył, że dziecko zostało zmiażdżone pomiędzy bramą a słupkiem, ruszył, żeby odłączyć bezpieczniki. Prokurator Kopania zaznacza, że nie dało się zablokować mechanizmu przy użyciu pilota. - Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby wyciągać wnioski co do ewentualnej odpowiedzialności karnej – dodał.