18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przechodzi ludzkie pojęcie

Makabryczna zbrodnia. Zwłoki noworodka znalezione na śmietniku

04.10.2022  15:47
Martwe ciało noworodka znaleziono podczas sortowania śmieci
Martwe ciało noworodka znaleziono podczas sortowania śmieci Fot: Tomsickova Tatyana/Shutterstock, VLogged/Shutterstock

W sortowni przy składowisku odpadów w Zabrzu znaleziono martwe ciało noworodka. Zwłoki znalazł jeden z pracowników. Policja rozpoczęła czynności dochodzeniowe i zaplanowano sekcję zwłok.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, przy miejskim składowisku odpadów w Zabrzu, w sortowni, odnaleziono zwłoki noworodka. Młodszy aspirant Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji powiedział PAP, że ciało znaleziono w minioną sobotę. Policja ani prokuratura wcześniej nie informowały o tej sprawie. Rzecznik policji stwierdził teraz, że w sobotę otrzymano zgłoszenie o martwym ciele dziecka, niedługo po godzinie dziewiątej. Zauważono je podczas sortowania odpadów.

Przyjechał wraz ze śmieciami

Na miejsce przybyli policjanci, prokurator oraz lekarz, który formalnie stwierdził zgon. Według pierwszy ustaleń, zwłoki pojawiły się w sortowni przywiezione wraz z odpadami z któregoś z miast, z których zwożone są do Zabrza odpady.

Wojciech Czapczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Zabrzu, powiedział, że prokuratura nadzoruje wszelkie czynności. Teraz ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok. Obecnie służby nie chcą przekazać żadnych dodatkowych informacji, żeby nie zaszkodzić śledztwu.