18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pedził 180 km/h

Makabryczny wypadek w kraju! Auto rozpadło się na kawałki

27.09.2021  08:12
Tragedia pod Olsztynem
Tragedia pod Olsztynem Fot: Policja Olsztyn/Twitter

Kierowca Audi A8 stracił panowanie nad pojazdem, po czym z ogromną prędkością wbił się w drzewa. Samochód rozpadł się na drobne kawałki.

Do dramatycznego wypadku doszło w sobotę na trasie między Orzechowem a Międzylesiem. Mężczyzna pędzący samochodem marki Audi wypadł z drogi i wbił się w przydrożne drzewa. DW nr 593 na odcinku Dobre Miasto - Jeziorany została zablokowana na około 5 godzin.

Śmiertelny wypadek pod Olsztynem

Jak informuje KWP w Olsztynie, przyczyną wypadku prawdopodobnie była nadmierna prędkość. Licznik po zderzeniu zatrzymał się na prędkości ponad 180 kilometrów na godzinę. Mężczyzna zginął na miejscu.

Samochód uderzał o drzewa po obu stronach jezdni. Auto rozpadło się na kilka fragmentów, a ciało kierowcy policjanci znaleźli poza pojazdem, w jego pobliżu - przekazał w rozmowie z polsatnews.pl podkom. Rafał Prokopczyk z KWP w Olsztynie.

Siła uderzenia była na tyle duża, że fragmenty samochodu zostały rozrzucone w odległości kilkudziesięciu metrów od miejsca wypadku. Na drodze leżały między innymi wyrwane fotele, a także przednia część pojazdu. Co ciekawe, w aucie nie zadziałała poduszka powietrzna kierowcy.

Policjanci ustalili, że samochód miał około 15 lat. Trwa wyjaśnianie szczegółów tragedii.