18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Tragedia na drodze. Rozpędzony samochód wjechał w pieszych

Bartłomiej Ciepielewski
20.12.2021  14:37
Śmierć w Makowiskach
Śmierć w Makowiskach Fot: Policja Łódzka

Młoda kobieta straciła panowanie nad pojazdem, po czym wjechała w grupę pieszych. Na miejscu zginęła 60-letnia kobieta, dwie osoby walczą o życie w szpitalu.

Do dramatycznego wypadku doszło w niedzielę po godzinie 22 w miejscowości Makowiska (woj. łódzkie). Podczas podróży drogą krajową nr 42 19-latka z nieznanych przyczyn straciła kontrolę nad autem, po czym udezyła w osoby znajdujące się na chodniku.

Zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. Pojazd został wyrzucony i z wielkim impetem uderzył w cztery osoby stojące na chodniku - przekazała łódzka KMP.

Na miejscu mimo reanimacji zginęła 60-letnia kobieta. 23-latka oraz 26-latek z ciężkimi obrażeniami ciała trafili do szpitala. W zdarzeniu ucierpiała też 48-letnia kobieta, jej stan oceniany jest jako niezagrażający życiu.

Śmiertelny wypadek w Makowiskach

Wyjaśnieniem szczegółowych przyczyn wypadku zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury. Funkcjonariusze przypominają, że prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych.

Przy tak zmiennych warunkach atmosferycznych koła szybko tracą przyczepność. Jezdnia na pozór wyglądająca na czarną okazuje się pokryta przezroczystym lodem. Wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, pokonywania zakrętów mogą skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia - apeluje policja.

Po wypadku DK 42 przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. 19-latka w trakcie badania alkomatem była trzeźwa.

Czytaj także