18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Niewygodne prawdy"

Malta wstrząśnięta śmiercią 29-letniej Polki

04.01.2022  12:24
Malta: Kulisy śmierci 29-letniej Polki.
Malta: Kulisy śmierci 29-letniej Polki. Fot: Jonathan Borg/Xinhua News/East News

Malta pozostaje wstrząśnięta niespodziewaną śmiercią 29-letniej Polki, która najprawdopodobniej została zamordowana. Paulina D. miała przed sobą całe życie. Jej tragiczną historię komentuje m.in. europosłanka Malty.

Malta, rajska wyspa, która często jest miejscem turystycznych wojaży, nie może się otrząsnąć z szoku po tym, co na jej ziemi przydarzyło się 29-letniej Polce, Paulinie D. Jej ciało odkrył przypadkowy przechodzień, w niedzielny poranek. Na razie wszystko wskazuje na to, że młoda kobieta została zamordowana, a przy tym istnieje podejrzenie wystąpienia motywu seksualnego.

Malta: Znaleziono ciało 29-letniej Polki. Niewygodne kulisy sprawy

Obecnie tamtejsze służby zatrzymały w sprawie 20-letniego mieszkańca Zejtun na Malcie. Zwłoki młodej kobiety odnalazł przypadkowy przechodzień, który o 6:20 rano na promenadzie Ġnien Indipendenza w Sliemie w Ogrodzie Niepodległości zauważył coś niepokojącego.

Ciało 29-latki miało być niekompletnie ubrane. Nie wystąpił żaden problem z ich identyfikacją, bowiem tuż przy zmarłej znaleziono komplet dokumentów i stąd wiemy, że była ona polskiej narodowości.

Przyczyną śmierci młodej kobiety było prawdopodobnie uduszenie, przez to wszystko wskazuje na to, że została zamordowana. Podejrzanego w tej sprawie 20-latka znaleziono przy jednym z kościołów. Mężczyzna dziwnie się zachowywał, przewracał krzesła, wdarł się na ołtarz i krzyczał, że właśnie zabił kobietę. Młody napastnik miał grozić, że zabije każdego, kto się do niego zbliży. Następnie Potem znaleziono przy nim kilka przedmiotów, które należały do Polki. Szczegóły tej tragedii wyjaśni policyjne śledztwo.

Tymczasem nie milkną echa okrutnej zbrodni, a cała Malta wciąż nie może się z tą sprawą pogodzić. Jak podaje portal Lovin Malta 20-letni zatrzymany Abner A. przed zabójstwem Polki miał słyszeć głosy w swojej głowie. Młody mężczyzna i Paulina D. nie znali się. Ofiara została przez niego wybrana przypadkowo.

Paulina Dembska miała zaledwie 29 lat. Była kobietą. Nigdy nie wróciła do domu. Musimy zająć się przyczynami mizogini, nienawiści, wzorców agresji w naszym społeczeństwie, które są zbyt często ignorowane. Nadszedł czas, aby skonfrontować się z niewygodnymi prawdami w naszych społecznościach, które przejawiają się w morderstwach. Kobiety zasługują na życie bez strachu. Paulina zasługiwała na to, by być bezpieczna. Byliśmy jej to winni. Zawiedliśmy ją

- napisała na Facebooku wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i eurodeputowana Malty i Gozo Roberta Metsola.

29-letnia Paulina D. pochodziła z Ostrowa Wielkopolskiego, studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim, a od kilku lat mieszkała na Malcie, gdzie uczyła się języka. Była zauroczona wyspą. W mediach społecznościowych wychwalała uroki Malty.

Czytaj także