18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przerażające...

Martwe dziecko na komisariacie. Znamy szczegóły zbrodni

Bartłomiej Ciepielewski
28.06.2021  14:14
31-latka odpowie za zabójstwo
31-latka odpowie za zabójstwo Fot: OleksSH/Shutterstock

W czwartek na jednym z gdańskich komisariatów policji pojawiła się kobieta, która oświadczyła, że zabiła swoją córeczkę. Zrobiła to prawdopodobnie z powodu złej kondycji psychicznej oraz depresji poporodowej. Zatrzymana trafiła na oddział psychiatryczny. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tragicznych wydarzeń doszło w czwartek wieczorem w jednym z gdańskich komisariatów. 31-letnia matka powiedziała funkcjonariuszom, że zabiła swoją 2-miesięczną córeczkę. Zwłoki niemowlęcia miała ze sobą w aucie.

Policjanci rzucili się na pomoc dziewczynce, lecz akcja ratunkowa zakończyła się niepowodzeniem. Lekarz na miejscu stwierdził zgon, a 31-latka trafiła do szpitala psychiatrycznego, gdzie funkcjonariusze ją przesłuchali.

Matka udusiła 3-miesięczną córeczkę

Rzeczniczka prasowa gdańskiej prokuratury Grażyna Wawryniuk przekazała, że prokuratura złożyła wniosek o trzymiesięczny areszt dla zatrzymanej w warunkach szpitalnych. Do prośby przychylił się Sąd Rejonowy w Gdańsku, lecz postanowienie nie jest prawomocne. 31-latce grozi kara dożywocia.

Przeprowadzona sekcja zwłok wskazuje, że przyczyną śmierci 2-miesięcznej dziewczynki było gwałtowne uduszenie. Śledczy nie udzielają szczegółowych informacji w zabójstwa. Według nieoficjalnych doniesień matka zmaga się z poważnymi problemami psychicznymi oraz depresją poporodową.

Czytaj także
Przeczytaj więcej