18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nikt nie pomógł

Matka i córka zmarły przez COVID-19. Szokujące odkrycie

Bartłomiej Ciepielewski
26.01.2022  15:21
Dwie kobiety zmarły z powodu COVID-19
Dwie kobiety zmarły z powodu COVID-19 Fot: Giannis Papanikos/Shutterstock

Świebodzickie służby w jednym z mieszkań trafiły na ciała dwóch starszych kobiet, które prawdopodobnie zmarły dwa tygodnie wcześniej. Jak się okazało 70-letnia kobieta oraz jej 94-letnia matka chorowały na COVID-19. Niestety, nie mogły liczyć na niczyją pomoc.

W jednym z mieszkań w Świebodzicach od ponad dwóch tygodni bezustannie świeciło się światło. Córka jednej ze zmarłych kobiet zaniepokojona brakiem kontaktu ze strony matki najpierw skontaktowała się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, a następnie zgłosiła sprawę na policję.

O tym, że coś mogło się stać dwóm świebodziczankom, dowiedzieliśmy się od pani, która zadzwoniła do nas. Była to córka jednej z tych pań i wnuczka drugiej. Pani mieszka gdzieś w województwie pomorskim i zadzwoniła do nas, że nie może się z mamą i babcią skontaktować – przekazał "Wyborczej" dyrektor OPS w Świebodzicach, Robert Sysa.

Po dotarciu na miejsce i wyważeniu drzwi przez strażaków okazało się, że w środku znajdują się ciała dwóch starszych kobiet. Obie leżały w swoich łóżkach.

Kobiety zmarły na COVID-19

Szef świebodzickiego OPS podkreślił, że kobiety nie były podopiecznymi placówki. Jak dodał, gdyby sprawa została zgłoszona wcześniej, życie seniorek może udałoby się uratować.

Gdyby były pod naszą opieką, na pewno przez tyle dni nie zostałyby bez pomocy - stwierdził Robert Sysa.

Prokuratura informuje, że seniorki nie miały obrażeń ciała, natomiast przeprowadzone badania wskazują, że przyczyną śmierci najprawdopodobniej był COVID-19. Informacje te zostaną jeszcze zweryfikowane po pełnych wynikach sekcji zwłok.