18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

makabra

Matka podcięła synkowi gardło! Nie pójdzie do więzienia?

02.08.2020  10:50
Kobieta podcięła gardło dziecku
Kobieta podcięła gardło dziecku Fot: Sorapop Udomsri/Shutterstock

Makabra w Tychach. W piątek do szpitala przewieziono 1,5-rocznego chłopczyka w ciężkim stanie. Próbowała go zabić własna matka.

Ta sprawa wstrząsnęła Polską w piątek. Do Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, śmigłowcem LPR przetransportowano malutkie dziecko. 1,5-roczny chłopiec był w ciężkim stanie - miał ranę ciętą szyi.

Maluch na szczęście przeżył, a policja i prokuratura zainteresowały się jego matką. Jak się okazało, to ona podcięła gardło swojemu dziecku!

Kobieta za kratki

W niedzielę Sąd Rejonowy Katowice-Wschód postanowił o aresztowaniu kobiety na 3 miesiące. Wcześniej o karę zapobiegawczą w postaci aresztu ubiegała się prokuratura. Matka chłopca została przesłuchana w sobotę i usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi jej od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Kobieta składała wyjaśnienia. W zasadzie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu usiłowania zabójstwa, natomiast w swoich wyjaśnieniach nie podała racjonalnych powodów wskazujących na motyw, na pobudki swojego zachowania

- powiedziała rzeczniczka katowickiej prokuratury prok. Marta Zawada-Dybek.

Policja i prokuratura zabezpieczyły dowody, między innymi nóż, którym kobieta podcięła dziecku gardło. Przesłuchano też najbliższą rodzinę podejrzanej - jej brata i matkę, z którymi mieszkała.

Śledczy zasięgnęli opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej i przestudiowali dokumentację medyczną chłopca. Już wiadomo, że psychiatrzy zbadają poczytalność oskarżonej i sprawdzą, czy nie cierpi na choroby lub zaburzenia psychiczne.

1,5 roczny chłopiec przebywa obecnie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie po przewiezieniu śmigłowcem LPR, przeszedł ratującą życie operację. Teraz jego stan zdrowia jest stabilny, a rokowania dobre. Lekarze wprowadzili malca w stan śpiączki farmakologicznej. Dziecko leczone jest na oddziale intensywnej terapii.