18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przeżył piekło

Matka więziła dziecko w piwnicy. "W środku był skulony chłopiec"

20.07.2022  13:13
37-latka trzymała dziecko w piwnicy
37-latka trzymała dziecko w piwnicy Fot: Policja Warszawa

Podczas jednej z interwencji funkcjonariusze z Otwocka znaleźli dziecko więzione w piwnicy pod podłogą. Matka 10-latka próbowała zataić fakt, że chłopiec jest pod jej opieką. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem grozi jej kara więzienia.

Policjanci otrzymali w niedzielę zgłoszenie o pijanej matce, która miała opiekować się chłopcem. Po dotarciu na miejsce zastali "chwiejącą się na nogach" kobietę. Czuć było od niej woń papierosów i alkoholu.

Paulina Harabin z KPP w Otwocku poinformowała, że matka początkowo zapewniała, że w domu nikogo więcej nie ma, jednak mundurowi nie uwierzyli w te słowa. W pewnym momencie nabrali dodatkowych podejrzeń.

Zwrócili uwagę na rozwinięte na podłodze gumoleum, którym przykryty był właz. Mundurowi natychmiast go podnieśli i wtedy przed ich oczami ukazała się brudna, ciasna piwnica. Najbardziej przerażające było to, że w jej wnętrzu siedział skulony, małoletni chłopiec

- przekazała Harabin.

37-latka znęcała się nad synem

Nie wiadomo, jak długo przerażony 10-latek przebywał w brudnej i ciasnej piwnicy. Dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny, natomiast 37-latkę przewieziono do aresztu. Badanie wykazało, że podczas zatrzymania miała ponad promil alkoholu.

Jak wstępnie ustalili policjanci, nie jest to pierwsze takie postępowanie zatrzymanej kobiety. Z ustaleń wynika, że podejrzana wielokrotnie wyzywała syna słowami obelżywymi, krzyczała na niego i kilkukrotnie zamykała w piwnicy pod podłogą - dodała policjantka.

Prokuratura przedstawiła kobiecie zarzut znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także