18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ups

Mąż Kaczyńskiej aresztowany! Miał przyjąć ogromną łapówkę

18.12.2019  19:14
Mąż Kaczyńskiej aresztowany! Miał przyjąć ogromną łapówkę
Mąż Kaczyńskiej aresztowany! Miał przyjąć ogromną łapówkę Fot: Łukasz Kalinowski/East News

Marta Kaczyńska nie ma szczęścia w miłości. Mężów miała już kilku, a jeden z nich trafił właśnie do aresztu. Jest oskarżony między innymi o wzięcie ogromnej łapówki.

Dwa miesiące aresztu zasądził sąd w Szczecinie dla Marcina Dubienieckiego. To jeden z byłych mężów Marty Kaczyńskiej i znany adwokat, często krytycznie odnoszący się do rządów PiS.

Dubieniecki został w poniedziałek zatrzymany w sprawie SKOK Wołomin. Poza nim w ręce śledczych trafiło dwóch innych mężczyzn.

Jeden z nich to były minister skarbu Przemysław Marysiak. Wobec niego sąd nie przewidział żadnego środka zapobiegawczego. Drugi - biznesmen Krzysztof B. został objęty wolnościowymi środkami zapobiegawczymi.

Dubieniecki i Morysiak (obaj wyrazili zgodę na podawanie ich nazwisk i wizerunków w mediach) usłyszeli zarzuty płatnej protekcji i powoływania się na wpływ w instytucji państwowej oraz zarzuty przyjmowania korzyści majątkowej.

Zarzut dla jednego i drugiego z podejrzanych związany jest z przyjęciem określonej korzyści majątkowej w związku z powoływaniem się na wpływy w Komisji Nadzoru Finansowego w zamian za nieustanowienie zarządcy komisarycznego SKOK w Wołominie oraz wyrażenie przez KNF zgody na powołanie na prezesa tej instytucji wskazaną przez podejrzanych osobę

- wyjaśnił prokurator Adam Gołuch.

Krzysztof B. usłyszał zarzut wręczenia łapówki.

Kaczyńska i Dubieniecki

Marcin Dubieniecki był drugim mężem Marty Kaczyńskiej. Pobrali się w 2007 roku, by w 2012 zdecydować o separacji i w 2016 rozwieść. Podobno to właśnie dla Dubienieckiego Kaczyńska porzuciła pierwszego męża - Piotra Smuniewskiego, z którym miała już pierwsze dziecko. Jak się okazało po latach - ojcem pierwszej latorośli pani Marty, nie był jednak jej mąż, a kochanek - w czasie pierwszego małżeństwa spotykała się już z Dubienieckim i spłodziła z nim córkę Ewę.