18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w mazowieckim

Pijany mężczyzna zabił siekierą psa swojej partnerki. Grozi mu 5 lat więzienia

Kamil Kacperski
13.05.2020  13:00
Pijany mężczyzna zabił siekierą psa swojej partnerki. Grozi mu 5 lat więzienia
Pijany mężczyzna zabił siekierą psa swojej partnerki. Grozi mu 5 lat więzienia Fot: shutterstock.com

Do obrzydliwego zajścia doszło na terenie Błazin Dolnych k. Iłży. Pijany 34-latek zamordował psa swojej partnerki przy pomocy siekiery. Za zbrodnię ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała w środę 13 maja Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, zgłoszenie o zabiciu pasa w miejscowości wpłynęło w sobotę wieczorem. Policjanci aresztowali mężczyznę, który zamordował zwierzaka.

Pijany zamordował psa. Może pójść do więzienia na 5 lat

"Policjanci ustalili, że 34-letni mężczyzna zabił psa swojej partnerki, uderzając go siekierą, a później pozostawił za budynkami gospodarczymi" – przekazała w oficjalnym komunikacie Leszczyńska.

Z raportu policji wynika, że już w chwili zatrzymania 34-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi. Kiedy tylko wytrzeźwiał, postawiono go przed Prokuraturą Rejonową w Lipsku. Tam usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem.

Za takie przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Na razie sąd zastosował jednak wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wyrok wydano we wtorek 12 maja. 

Policjanci zatrzymali także 40-letniego kolegę mężczyzny, z którym zabójca psa w sobotę spożywał alkohol. On również uczestniczył w przestępstwie i dlatego także przedstawiono mu zarzuty z Ustawy o ochronie zwierząt. Na razie zastosowano wobec niego policyjny dozór. Jednak za swoje przestępstwo może otrzymać karę w wysokości do 3 lat więzienia. 

Zobacz także
Czytaj także