18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brutalne zabójstwo

Mężczyzna zabił psa za 20 zł. Zwierzę zawisło na drzewie

01.04.2021  21:02
59-latek powiesił psa na drzewie
59-latek powiesił psa na drzewie Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Wstrząsająca historia miała miejsce w lesie na terenie gminy Przywidz. Spacerująca tam kobieta dostrzegła psa zawieszonego na drzewie. Brutalnej zbrodni dokonał 59-letni mężczyzna, któremu za zabicie zwierzaka zaoferowano nagrodę pieniężną.

W niedzielę policjanci pomorskiej policji otrzymali zgłoszenie o psie zawieszonym na drzewie. Sprawę zgłosiła spacerująca po lesie kobieta.

Funkcjonariusze natychmiast zaczęli pracować nad tą sprawą. Rozmawiali z mieszkańcami oraz osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego przestępstwa. W miejscu, gdzie znalezione zostało truchło psa, policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ciało zwierzęcia - poinformowali policjanci z KPP w Pruszczu Gdańskim.

Po dwóch dniach policjanci namierzyli prawdopodobnych sprawców. Podejrzana jest 52-letnia właścicielka psa oraz jej 59-letni znajomy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dostał zlecenie na zabicie psa od zatrzymanej 52-latki. Kobieta za zabójstwo zaoferowała mu 20 złotych.

Brutalne zabójstwo na Pomorzu

Wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny. Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia zwierzęta, natomiast kobietę oskarżono o podżeganie do przestępstwa. Zatrzymani nie komentują sprawy.

Zgodnie z prawem za zabicie zwierzęcia grozi maksymalna kara do trzech lat pozbawienia wolności. Niestety polskie prawo nadal stosunkowo łagodnie traktuje przestępców krzywdzących zwierzęta.