18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poniesie surowe konsekwencje

Mężczyzna zamordował sąsiada, który zakazał strzelania petardami

Bartłomiej Ciepielewski
05.01.2021  20:17
Brutalne morderstwo w Nowym Dworze Mazowieckim
Brutalne morderstwo w Nowym Dworze Mazowieckim Fot: AGENCJA SE/East News

Do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 30 na 31 grudnia. Podczas sprzeczki, spowodowanej zakłóceniem ciszy nocnej, 32-latek zadał kilka śmiertelnych ciosów swojemu sąsiadowi. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Dzień przed imprezą sylwestrową KPP w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymała wezwanie do sąsiedzkiej kłótni, w wyniku której ranny został jeden z sąsiadów. W trakcie awantury 32-latek kilkukrotnie dźgnął nożem 42-letniego mężczyznę. Lekarze nie zdołali uratować poszkodowanego, który zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Morderstwo za zwrócenie uwagi

Według informacji PAP, 30 grudnia na jednym z osiedli mieszkaniowych dwóch mężczyzn odpalało w środku nocy petardy. Jeden z rozzłoszczonych sąsiadów postanowił zwrócić uwagę imprezowiczom. Za swoją interwencję został kilkukrotnie ugodzony nożem w plecy i klatkę piersiową. Sprawcy zdarzenia byli nietrzeźwi. 32-latetni napastnik miał we krwi 1,7 promila alkoholu, natomiast jego kolega 1 promil.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim przedstawił 32-latkowi zarzut zabójstwa 42-latka, a jego 35-letniemu koledze zarzut pomocy sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora, stosując wobec 32-latka i jego 35-letniego kolegi najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - poinformowała Joanna Wielocha z KPP w Nowym Dworze Mazowieckim.

32-letniemu mordercy grozi dożywocie, natomiast jego kolega może zostać skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni będą mieli dużo czasu na przemyślenie swoich czynów.

Przeczytaj więcej
Komentarze