18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandaliczne warunki

Mężczyzna zostawił psa na mrozie. Bez wody i jedzenia

Bartłomiej Ciepielewski
20.01.2021  08:13
Warunki w jakich mieszkał pies były tragiczne
Warunki w jakich mieszkał pies były tragiczne Fot: Katarzyna Mala/East News

Pracownicy Komisariatu Policji w Piotrkowie Trybunalskim w godzinach wieczornych otrzymali niepokojące zgłoszenie. Według relacji świadka na jednej z posesji stał przywiązany łańcuchem pies i wył z przerażenia. W chwili otrzymania zgłoszenia na dworze temperatura spadła poniżej -14 stopni.

Ostatnie dni obfitowały w niezwykle niskie temperatury. W kilku miejscach odnotowano nawet 30-stopniowy mróz. Niestety niektórzy właściciele całkowicie zapomnieli w tym czasie o swoich czworonogach, które w takich warunkach skazane są na cierpienie, a nawet śmierć.

Pies wył na mrozie bez wody i jedzenia

W niedzielę funkcjonariusze KMP w Piotrkowie Trybunalskim otrzymali zgłoszenie dotyczące przywiązanego na łańcuchu psa, który strasznie wył. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce doznali szoku.

Podczas siarczystego mrozu właściciel odnalezionego czworonoga zupełnie nie zainteresował się tragicznymi warunkami, w jakich mieszkało jego zwierzę. Pies nie miał dostępu do wody i jedzenia oraz trzymany był na krótkim łańcuchu. W tragicznym stanie była także buda, której mężczyzna zupełnie nie przygotował na atak zimy.

Do oswobodzenia psa potrzebna była interwencja Straży Pożarnej. Na miejsce wezwano także pracowników Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którzy zaopiekowali się przerażonym psem.

Pozostawienie zwierzęcia w nagannych warunkach bytowych oraz surowych warunkach atmosferycznych traktowane będzie jako znęcanie się nad zwierzętami. Właściciel może stracić wolność nawet na 3 lata.