18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wstrząsająca historia

Migranci zgwałcili dziecko. "Nie mogło się bronić, było pijane"

13.07.2022  22:06
Gwałciciele usłyszeli wyrok
Gwałciciele usłyszeli wyrok Fot: KireevI/Shutterstock

Trzech imigrantów z krajów arabskich zgwałciło dziecko w Finlandii. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję, a we wtorek fiński sąd ogłosił wyrok w ich sprawie.

Do koszmarnych wydarzeń doszło jesienią ubiegłego roku w Finlandii. Jak relacjonują tamtejsze media, trzech mężczyzn zgwałciło osobę poniżej 16. roku życia.

Sprawcy znajdowali się w tym samym pomieszczeniu i obserwowali swoje działania. Według ustaleń śledczych dziecko było pod wpływem alkoholu, przez co nie mogło się bronić. Nie wiadomo natomiast, jak doszło do upicia ofiary.

Gwałt na dziecku w Finlandii

Napastnicy szybko zostali namierzeni przez policję. Służby poinformowały, że zatrzymani to imigranci z krajów arabskich w wieku od 25 do 31 lat. Zgodnie z fińskim prawem współżycie z osobą, która nie ukończyła 16. roku życia jest przestępstwem.

We wtorek sąd ogłosił wyrok w tej sprawie. 31-letni Osamah Ibrahim Habeeb Al Yasari usłyszał wyrok 7 lat pozbawienia wolności za "kwalifikowany gwałt na dziecko oraz napaść". 25-letni Abdulrahman Bash został skazany na 6,5 roku, natomiast jego rówieśnik Ghadif Khalaf za kratkami spędzi 5,5 roku. Skazani zapłacą również wysokie rekompensaty za wyrządzone cierpienia.