18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Walczył z grawitacją

Pierwszy Polak w kosmosie złapany przez policję. Był pijany

25.10.2021  21:50
Pierwszy Polak w kosmosie kierował pod wpływem alkoholu
Pierwszy Polak w kosmosie kierował pod wpływem alkoholu Fot: Daniel Jedzura/Shutterstock

Policjanci z Gostynina zatrzymali pierwszego Polaka w kosmosie, generała Mirosława Hermaszewskiego. Jak się okazało 80-latek, po raz kolejny walczył z grawitacją, jednak tym razem był po prostu pod wpływem alkoholu. Za prowadzenie auta w stanie nieważkości może trafić za kratki nawet na dwa lata.

O niecodziennym zatrzymaniu poinformowało RMF FM. Jak relacjonowała rozgłośnia, nieopodal Gostynina funkcjonariusze po cywilnemu spostrzegli auto jadące zygzakiem. Sprawę natychmiast przekazano lokalnej drogówce.

Jadące zygzakiem volvo zauważyli policjanci z pionu kryminalnego, którzy poinformowali o tym funkcjonariuszy drogówki. Ci zatrzymali do kontroli kierującego. Okazało się, że ma on 0,56 promila alkoholu w organizmie - przekazał Rafał Jeżak z KWP w Radomiu.

Nieoficjalnie udało się ustalić, że zatrzymany 80-latek to generał Mirosław Hermaszewski, pierwszy i ostatni Polak w kosmosie.

Generał Hermaszewski prowadził po pijanemu

Po przeprowadzeniu interwencji były uczestnik misji kosmicznej na pokładzie Sojuza-30 został zwolniony do domu. Jednak to nie koniec jego problemów, a za podróże wzorem Beaty Kozidrak grozi kara w postaci mandatu lub nawet dwóch lat więzienia.

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - głosi kodeks karny.

Gen. Hermaszewski nie skomentował jeszcze sprawy. Tym razem za podróże w stanie nieważkości może słono zapłacić.

Czytaj także