18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

usłyszał zarzuty

Mistrz Polski oskarżony o morderstwo! Wstrząsające doniesienia

13.01.2022  14:31
Były mistrz Polski zatrzymany za zabójstwo
Były mistrz Polski zatrzymany za zabójstwo Fot: Damian Klamka/East News

Wstrząs dla fanów żużla. Wielokrotny mistrz Polski został właśnie oskarżony o zabójstwo. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności. 

Bycie sportowym mistrzem wcale nie stanowi o wielkości człowieka? Można wzbudzać zachwyt publiki, zdobywając złote medale i w jednej chwili upaść na samo dno. Całkiem jak znany biegacz paraolimpijski, który zdobył sześć złotych medali na igrzyskach, a później zabił swoją partnerkę

Podobne kłopoty ma dziś sportowiec w Polski, tyle że już emerytowany. Były drużynowy mistrz kraju w żużlu trafił właśnie do aresztu pod zarzutem zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Mistrz Polski zabójcą?

Mowa o Krzysztofie J. Mężczyzna ma dziś 51 lat, jednak w szczycie kariery, w połowie lat 90. XX wieku, świecił prawdziwe triumfy. Żużel uprawiał przez blisko dziesięć lat, od 1988 do 1997 roku. Występował w barwach klubów Sparta Wrocław i Kolejarz Rawicz. W latach 1993, 1994 i 199 zdobył złote medale w drużynowych mistrzostwach Polski.

Los bywa jednak przewrotny i dziś 51-letniemu Krzysztofowi J. grozi dożywotnie pozbawienie wolności. Były sportowiec podejrzany jest o zabójstwo, do jakiego doszło na początku stycznia w jednej z wrocławskich kamienic. Między dwoma mężczyznami miało dojść tam do awantury, w wyniku której jeden spadł ze schodów i zginął Na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się policja. Aresztowany został 51-letni mężczyzna, a jak ustaliły SportoweFakty WP, chodzi właśnie o żużlowca Krzysztofa J

- Z tego, co udało nam się ustalić, panowie pili i się pobili - mówi w rozmowie z WP prokurator Małgorzata Dziewońska rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. - Sprawę wyjaśnia Prokuratura Rejonowa we Wrocławiu. Obecnie jest za wcześnie, by dysponować opiniami biegłych. Czekamy m.in. na wyniki badań krwi - dodaje.

Krzysztof J. usłyszał już zarzuty z art. 148 Kodeksu karnego dotyczącego zabójstwa. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia, lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Wcześniej - decyzją sądu z 5 stycznia - na mężczyznę nałożono środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.