Straszne

Młode kobiety zażyły lek bez recepty. Potem znaleziono ich ciała

31.10.2019  08:25
Młode kobiety zażyły lek bez recepty. Potem znaleziono ich ciała
Młode kobiety zażyły lek bez recepty. Potem znaleziono ich ciała Fot: PxHere

Lek bez recepty powinien być rzeczą bezpieczną. Dwie turystki jednak po jego zażyciu straciły życie. Ich ciała znaleziono w pokoju hotelowym.

Lek bez recepty może zabić? 22-letnia Brytyjka i 27-letnia Kanadyjka zostały znalezione martwe w hotelu w Kambodży w 2017 roku. Prawdopodobną przyczyną zgonu było poważne uszkodzenie wątroby... po zażyciu takiego właśnie medykamentu. 

Lek bez recepty zabił dwie kobiety

Sekcja zwłok potwierdziła pierwsze przypuszczenia - kobiety zmarły z powodu niewydolności wątroby, spowodowanej idiopatycznym jej stłuszczeniem. Lekarz przeprowadzający sekcję zauważył, że w narządach zmarłych kobiet pojawiły się niewielkie krople tłuszczu, co może wskazywać na toksyczność spożytych leków. 

Najprawdopodobniej mordercze leki bez recepty, które dziewczyny zażyły, miał zapobiegać drgawkom albo mieć w sobie paracetamol. W pierwszych momentach śledztwa podejrzewano, że dwudziestolatki mogły zostać otrute - ta teza się jednak nie potwierdziła.

Chwile relaksu, które dziewczyny przeżywały w Kambodży, skończyły się największą możliwą tragedią. 6 dnia swojej wycieczki kobiety poczuły się źle i to właśnie skłoniło je do zakupu leku bez recepty.

Miał on pomóc na nudności i wymioty, a przyniósł śmierć. Współczujemy pozostawionym w głębokiej żałobie rodzinom. 

Przeczytaj więcej
Komentarze