18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie wyrok?

Przełom ws. morderstwa Adamowicza. "Porażający materiał"

Wojciech Kozicki
28.08.2020  16:25
Morderca Adamowicz usłyszy wyrok za morderstwo?
Morderca Adamowicz usłyszy wyrok za morderstwo? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Paweł Adamowicz został zamordowany podczas finału WOŚP w styczniu 2019 roku. Wreszcie nastąpił zwrot w sprawie i być może przełom w śledztwie, gdyż ustalono, czy Stefan W. był poczytalny.

Stefan W, który zabił Pawła Adamowicza, od stycznia 2019 roku nie usłyszał wyroku za popełnioną zbrodnię. Nadal badany jest  przez biegłych psychiatrów i psychologów. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wreszcie może jednak doprowadzi do wydania wyroku, gdyż jak podaje RMF FM, ustalono, że morderca Adamowicza nie był niepoczytalny. Nieoficjalnie potwierdziła to prokuratura.

Zabójstwo Adamowicza, śledztwo i nowe informacje

Reporterzy rmf24.pl przypominają, że opinia została wydana przez nowy zespół biegłych i wciąż jest analizowana przez śledczych z Gdańska. Oznacza ona, że Stefan W. może odpowiadać przed sądem i odbyć karę więzienia. Ujawniono również, że od listopada ubiegłego roku Stefana W. badał zespół biegłych: 4 psychiatrów i 2 psychologów. Eksperci z Warszawy oraz Starogardu Gdańskiego, w tym prof. Janusz Heitzman, dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, rozmawiali z mordercą i analizowali akta sprawy.

Z naszych informacji wynika, że biegli uznali, że Stefan W. nie był całkowicie niepoczytalny, gdy w styczniu 2019 roku wszedł z nożem na scenę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zadał śmiertelne ciosy prezydentowi Gdańska. To oznacza, że - z punktu widzenia prawa karnego - jego działanie można potraktować jako przestępstwo i że Stefan W. może zostać osądzony – pisze rmf24.pl

Czy rzeczywiście Stefan W. trafi do więzienia? Sprawa nie jest prosta, bo okazuje się, że prokuratura dysponuje aktualnie dwiema sprzecznymi ze sobą opiniami dotyczącymi jego poczytalności.

Morderca mojego brata Pawła Stefan W. może być sądzony. Tak uznał zespół biegłych lekarzy psychiatrów i psychologów kierowany przez prof. Janusza Heitzmana- przekazuje Kuba Kaługa z radia RMF. Niezwykle obszerną, liczącą niemal 350 stron opinię odebrałem tydzień temu. Jest ona analizowana. Dysponentem śledztwa jest prokuratura i to ona decyduje czy odpowie na szczegółowe pytania. Ja ze swej strony mogę powiedzieć, że opinia została przygotowana w sposób profesjonalny, a zarazem jest to smutny, poruszający także nierzadko porażający materiał – napisał na Facebooku Piotr Adamowicz.

Zagłosuj

Czy jesteś za karą śmierci w przypadku morderstwa?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze