18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Policja prowadzi poszukiwania

Uciekł ze szpitala. Może mieć koronawirusa!

Wojciech Kozicki
19.03.2020  19:55
Epidemia koronawirusa w Polsce się szerzy, a chorzy uciekają ze szpitali
Epidemia koronawirusa w Polsce się szerzy, a chorzy uciekają ze szpitali Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER/East News - ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Koronawirus w Polsce to coraz poważniejsze zagrożenie, liczba chorych wciąż rośnie. Media i Ministerstwo Zdrowia ostrzegają, że trzeba siedzieć w domu i powtarzają, jak groźne jest zapalenie płuc z Wuhan. A jednak, kolejna osoba uciekła ze szpitala. Tym razem objawy epidemii głupoty zdiagnozowano u pacjenta w Zgierzu. Cała Łódź jest zagrożona?

Aktualne i najnowsze dane prezentujące ile osób w Polsce jest chorych na koronawirusa, są dramatyczne. To jednak za mało, by niektórzy poszli po rozum do głowy! Jak podaje „Radio Łódź”,  w czwartek 19 marca, mężczyzna uciekł ze szpitala w Zgierzu. Może być zakażony SARS-CoV-2!

Jak donosi radiolodz.pl, 54-latek wrócił do Polski z Niemiec i wkrótce trafił do wojewódzkiego szpitala w Zgierzu, który obecnie działa jako szpital zakaźny. W czwartek ok. godziny 15:00 mężczyzna uciekł z placówki medycznej, co potwierdziła rzeczniczka zgierskiej policji Magdalena Nowacka. Trwają poszukiwania prowadzone przez policję.

Jak mówi mł. insp. Joanna Kącka, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi, mężczyzna do niedawna przebywał w szpitalu w Sieradzu. Był tam w związku ze schorzeniem niezwiązanym z koronawirusem. W trakcie pobytu w szpitalu dostał jednak typowych objawów dla tej choroby. Zapadła więc decyzja, by przetransportować do do szpitala w Zgierzu - podaje łódzka "Wyborcza".

Trwają badania mające na celu ustalenie, czy mężczyzna jest chory na koronawirusa. Potwierdzono już natomiast, że od 10 lat jest poszukiwany listem gończym.

Łódzka policja postawiona na baczność. Patrole poszukują mężczyzny, który po południu uciekł ze szpitala w Zgierzu. Policja przeszukuje Zgierz. Patrole szukają pacjenta, który samowolnie oddalił się ze szpitala. Prawdopodobnie jest zarażony koronawirusem - pisze expressilustrowany.pl.

Informacje o koronawirusie - WIDEO:

Przeczytaj więcej
Komentarze