18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ułańska fantazja

Pijany mężczyzna chciał odprawić mszę. Nie był duchownym

04.09.2020  19:33
Pijany mężczyzna chciał odprawić mszę. Nie był duchownym
Pijany mężczyzna chciał odprawić mszę. Nie był duchownym Fot: Gregory Dean/Shutterstock

Msza święta w wykonaniu pijanego cywila? Taką ułańską fantazję miał 50-letni mieszkaniec Pruszkowa. Chciał odprawić nabożeństwo w jednym z tamtejszych kościołów.

Msza święta odprawiona przez pijanego mężczyznę, który nie był duchownym? Ochoty na nabożeństwo nabrał 50-latek z Pruszkowa, który chciał stać się księdzem w sekundę w jednym z kościołów na terenie powiatu olsztyńskiego. Policjanci reagowali natychmiast.

Jakby tego było mało, okazało się, że pijany mężczyzna był poszukiwany do odbycia zasądzonej mu wcześniej kary pozbawienia wolności! Tym samym wpadł w ręce służb na własne życzenie.

Msza święta odprawiona przez fałszywego księdza

Do całego zdarzenia doszło w niedzielę. Zostało ono zgłoszone na policję przez siostrę zakonną, która twierdziła, że nietrzeźwy mężczyzna wszedł do zakrystii przed rozpoczęciem mszy, próbował założyć sutannę i odprawić nabożeństwo. Dodatkowo zakonnica podkreślała, że 50-latek absolutnie nie zachowywał się jak ksiądz, mimo swoich szczerych chęci.

Kiedy siostra zwróciła mężczyźnie uwagę, ten zaczął być w stosunku do niej agresywny. Na miejscu pojawił się więc dość szybko policyjny patrol, który wylegitymował "księdza". 

Mężczyzna miał już zasądzoną karę więzienia, której nie odbył. Chodziło o 181 dni pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Teraz swoją duchowną stronę może rozwijać do woli w areszcie.

logo Tu się dzieje