18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zbrodnia jak z horroru

Muzyk zabił! "To zabawne, że wydawała dźwięki, gdy ją..."

19.05.2022  16:49
Bobbi-Anne McLeod zamordowana przez muzyka. Fascynuje go Ted Bundy
Bobbi-Anne McLeod zamordowana przez muzyka. Fascynuje go Ted Bundy Fot: Plymouth Police

Potworna zbrodnia i morderstwo w Wielkiej Brytanii – sprawcą okazał się popularny muzyk. Gitarzysta indie rockowego zespołu Rakuda, 24-letni Cody Ackland zabił Bobbi-Anne McLeod niczym oprawca z najkrwawszych i najbrutalniejszych horrorów.

Wielka Brytania i morderstwo jak z horroru Stephena Kinga. Bobbi-Anne McLeod w listopadzie 2021 roku została zabita młotkiem, gdy stała na przystanku autobusowym w Plymouth. Okazało się, że sprawca to znany gitarzysta Cody Ackland, który szarpał 6 strun w zespole Rakunda. Przyznał się, że inspiracją był dla niego seryjny morderca Ted Bundy.

Muzyk morderca. Cody Ackland zabił młodą dziewczynę

Brytyjska policja ujawniła, że 24-letni Cody Ackland prowadził podwójne życie. Jeździł po mieście szukając ofiary i nagle zobaczył 18-letnią Bobbi-Anne McLeod na przystanku. Jak podaje Daily Mail, uderzył ją 12 razy młotkiem w głowę, a później rozebrał do naga i wywiózł do lasu Bellever Forest przy plaży, gdzie zabił ją nadeptując na krtań.

To zabawne, ale po tych ciosach wydawała jeszcze dźwięki. Pomyślałem, k***a, czapki z głów  - zeznał muzyk na przesłuchaniu.

Ujawniono, że muzyk po popełnieniu morderstwa bawił się beztrosko w lokalnych pubach i spędzał czas z przyjaciółmi. Po 48 godzinach sam zgłosił się na policję i ujawnił jakiej dopuścił się zbrodni. Wskazał śledczym miejsce, gdzie ukrył ciało zabitej 18-latki. Była tak zmasakrowana, że policja zidentyfikowała ją za pomocą badań zębów.

Sąd orzekł, że „Cody Ackland odgrywał swoje fantazje”. Był fanatycznym wielbicielem amerykańskich seryjnych morderców, a jego idol to Ted Bundy, który porwał i zabił kilkadziesiąt kobiet. Kara śmierci na Bundym została wykonana w 1989 roku.

Cody Ackland został skazany na dożywocie. Będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie, ale dopiero po 31 latach spędzonych w więzieniu. Sędzia Robert Lindford stwierdził jednak podczas odczytywania wyroku, że „muzyk raczej już nigdy nie wyjdzie na wolność”.