18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mięsna afera

Dramatyczny finał sporu o kiełbasę. 53-latek dżgnął syna w brzuch

04.10.2021  12:30
53-latek chciał zabić syna
53-latek chciał zabić syna Fot: Policja Częstochowa

Sąd Rejonowy w Częstochowie zajmie się sprawą Artura B. z gminy Mykanów (woj. śląskie), który usiłował zabić swojego syna. 19-latek z nożem wbitym w brzuch został zabrany do szpitala. Powodem krwawego sporu okazała się... kiełbasa.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w Mykanowie, niedaleko Częstochowy. Podczas jednej z rodzinnych awantur Artur B. chwycił za nóż, po czym ugodził nim swojego syna. Mężczyzna został zatrzymany, lecz nie przyznaje się do winy.

53-latek utrzymywał, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. W trakcie obiadu miał mu wypaść z ręki nóż, który odbił się od tacki i wbił się synowi w brzuch - poinformowało TVN24.

Początkowo, taką wersję wydarzeń podtrzymywali pozostali domownicy. Śledczy odkryli jednak, że cała historia została zmyślona, by chronić 53-letniego nożownika.

Ojciec chciał zabić za kiełbasę

W trakcie śledztwa udało się ustalić, że 53-latek usiłował zamordować swojego syna, gdyż ten "nałożył na talerz za dużo kiełbasy".

Na podstawie dalszych czynności śledczych ustalono, że w dniu zdarzenia 53-letni Artur B. spożywał w domu posiłek w towarzystwie partnerki i dwóch synów. Podczas obiadu doszło do kłótni pomiędzy Arturem B. i 19-letnim synem, gdyż oskarżony zarzucił pokrzywdzonemu, że nałożył na talerz za dużo kiełbasy. W trakcie awantury Artur B. chwycił do ręki nóż i ugodził nim syna w brzuch. Wezwane przez matkę pokrzywdzonego pogotowie ratunkowe przewiozło go do szpitala, gdzie przeszedł dwie operacje - przekazał Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

19-latek trafił w ciężkim stanie do szpitala, gdzie przez dłuższy czas pozostawał w śpiączce. Przeżył tylko dzięki błyskawicznemu udzieleniu pomocy medycznej.

Biegli lekarze stwierdzili, że 53-latek podczas popełnienia przestępstwa był w pełni poczytalny. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywocia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej