18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przerażająca zbrodnia

Myśliwy zastrzelił dziecko! Tłumaczy, że pomylił je z dzikiem

30.07.2021  14:35
Myśliwy zastrzelił 16-latka
Myśliwy zastrzelił 16-latka Fot: DarSzach/Shutterstock

Do dramatycznego wypadku doszło na Lubelszczyźnie. 16-latek wraz z kolegami wybrał się po jabłka do jednego z sadów we wsi Kluczkowice. Nieopodal nielegalne polowanie zorganizował były policjant. Gdy zauważył ruch w zaroślach, wystrzelił na oślep zabijając nastolatka. 52-latek uciekł z miejsca zdarzenia.

Mieszkańcy wsi Kluczkowice (woj. lubelskie) na długo zapamiętają wydarzenia, do których doszło jesienią ubiegłego roku. Wieczorem 16-letni Kazach wykradł się z internetu wraz ze swoimi kolegami, by nazrywać jabłek z pobliskiego sadu.

52-latek pomylił nastolatka z dzikiem

Gdy byli na miejscu zauważyli nadjeżdżający samochód, przez co schowali się w krzakach. Nagle chłopcy usłyszeli strzał. Chwilę później 16-letni Imalu leżał na ziemi cały we krwi. Sprawca po usłyszeniu krzyków uciekł z miejsca zbrodni.

Śledczy od razu założyli, że Imalu mógł zostać przypadkowo zastrzelony przez myśliwego. Dzień później udało się trafnie wytypować podejrzanych.

Zabójcą okazał się 52-letni emerytowany policjant Dariusz Ch.. Według relacji mieszkańców mężczyzna bywał agresywny oraz miał założoną Niebieską Kartę. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Jak twierdzi, był pewien, że strzela do dzika. Za zabójstwo grozi mu kara dożywocia.

Dariusz Ch. został oskarżony o to, że działając z naruszeniem warunków dopuszczalności polowania i bez dokładnego osobistego rozpoznania zwierzyny, oddał strzał z posiadanej przez siebie broni myśliwskiej w kierunku małoletniego. Oskarżony w chwili oddania strzału przewidywał i godził się na to, że obrany przez niego cel może być człowiekiem - poinformowała Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Zarzuty usłyszał także kolega 52-latka, który uczestniczył z nim na polowaniu. Mężczyzna został oskarżony o nieudzielenie pomocy oraz utrudnianie postępowania. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.