18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wstrząsające

NASTOLATKA OSKARŻONA O DZIECIOBÓJSTWO?! Znaleziono płody

11.04.2022  16:34
Nastolatka usłyszy zarzut dzieciobójstwa?
Nastolatka usłyszy zarzut dzieciobójstwa? Fot: VGstockstudio/Shutterstock

Dwa ludzkie płody odkryte na Śląsku. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Zarzuty w sprawie dzieciobójstwa usłyszeć może... nastolatka.

Wstrząsające znalezisko pod Częstochową. Pod koniec marca w jednej z miejscowości odkryto dwa ludzkie płody. Wedle wstępnych badań to bliźnięta, a w łonie matki przebywały około sześciu miesięcy. Śledczy twierdzą, że urodziły się martwe.

Mniej więcej w tym samym czasie (na przełomie marca i kwietnia) do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie trafiła 17-letnia dziewczyna, mieszkanka jednej z okolicznych miejscowości. Lekarze szybko odkryli, że chwilę wcześniej przeszła poród. Nastolatka nie chciała zdradzić lekarzom, co stało się z dzieckiem, wezwali więc policję.

Dwa płody w reklamówkach

Mundurowi udali się do domu dziewczyny, tam jednak nie znaleźli noworodka. Zaczęli więc przeszukanie okolicy - wtedy natrafili na dwa bliźniacze płody ukryte w workach. 17-latka ma być przesłuchiwana w tej sprawie, rozmowa ze śledczymi jest jednak odkładana ze względu na jej poważny stan zdrowia.

Rodzina 17-latki zarzeka się, że nie wiedziała o ciąży. Prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem dzieciobójstwa. Prokurator Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie informuje w rozmowie z PAP, że od płodów pobrane zostały dodatkowe próbki do dalszych badań - toksykologicznych i histopatologicznych.

Czytaj także