18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia..

Naćpany kierowca potrącił dziecko. "Ma zmiażdżone kości"

05.08.2021  13:12
26-latek potrącił dziecko
26-latek potrącił dziecko Fot: Soft Light/Shutterstock

Mężczyzna pod wpływem środków odurzających potrącił 12-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Dziewczynka przeszła skomplikowaną operację w jednym z poznańskich szpitali.

Do szokującego wypadku doszło we wsi Sękowo (woj. wielkopolskie). 26-letni kierowca Seata Ibiza wjechał w 12-latkę, która przeprowadzała rower przez przejście dla pieszych.

Dziewczynka przechodziła prawidłowo przez dobrze oznakowaną i oświetloną drogę. Do zdarzenia doszło w środku dnia, gdy widoczność była jeszcze bardzo dobra. Mimo to 26-latek twierdzi, że nie widział dziecka, przez co wcisnął hamulec zdecydowanie za późno.

12-latka walczy o powrót do zdrowia

Poszkodowana została zabrana do szpitala w Poznaniu, gdzie przeszła poważną operację. W wyniku zderzenia doznała poważnych obrażeń nóg oraz urazów głowy.

Dziecko ma zmiażdżone kości nogi, w tym kości stopy, i złamany staw skokowy. Odniosło także uraz głowy i lekkie obrażenia jamy brzusznej. Dziewczynkę operował świetny poznański ortopeda, dr Marek Kolasiński. Jej stan jest stabilny - poinformowała rzeczniczka poznańskiego szpitala cytowana przez "GW".

Kierowca Seata był trzeźwy, lecz wstępne badania wykazały obecność amfetaminy w jego organizmie. Policja czeka na szczegółowe wyniki testów.

To kluczowe badanie. Jeśli okaże się, że stężenie amfetaminy było śladowe, mężczyzna nie odpowie za kierowanie autem pod wpływem środków psychotropowych, a jedynie za spowodowanie wypadku - przekazał oficer prasowy sierż. szt. Mariusz Majewski.

Co ciekawe, mężczyzna nie trafił do aresztu. Obecnie jest pod nadzorem mundurowych.

logo Tu się dzieje